نمایشگاه عکس طنز در حوزه هنری قزوین افتتاح شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161730
تاریخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی؛
شاخص : همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی نمایشگاه عکس طنز در حوزه هنری قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی، نمایشگاهی از عکس های طنز میثم ملکی با حضور: علیرضا لبش شاعر و نویسنده طنزپرداز کشور در نگارخانه مهر حوزه هنری قزوین برپا شد.

در این نمایشگاه بیست قطعه در ابعاد۷۰در۵۰ از عکس های طنز میثم ملکی عکاس و مدرس دوره های آموزش عکاسی به معرض دید گذاشته شده است.

این عکس ها با رویکرد طنز مستند اجتماعی به زوایای مختلف و کمتر دیده شده از زندگی روزمره مردم پرداخته شده است.

در دهمین محفل ادبی طنز سنگ پا که با موضوع بررسی رابطه عکس طنز و ادبیات در حوزه هنری برگزار شد، علیرضا لبش از طنزپردازان و نویسندگان آثار طنز کشور با ارزیابی مثبت از عکس های طنز میثم ملکی گفت:باید بین فکاهه و طنز تفاوت قائل شد و اینها دو ژانر متفاوت هستند که یکی بهتر از دیگری نیست بلکه هردو در جامعه مهم هستند.

وی افزود:اصولا طنز چیزی خلاف عادت را نشان می دهد که موجب خنده شده و آدمی را به تفکر وا می دارد، مانند: آنچه در اثار چارلی چاپلین می بینیم.
لبش با بیان اینکه معمولا آثاری که نیاز به تامل بیشتری دارند برای مخاطب اثرگذار تر است گفت:اثری که ما را به اندیشه وادارد در ذهن ماندگارتر بوده و این یک ارزش افزوده برای هنر خلق شده است.

وی با بیان اینکه خلق اثر طنز در عکاسی از نظر شکار صحنه بسیار دشوار است افزود:در آثار عکس میثم ملکی که عمدتا خبری هستند تضاد و طنزهای ظریفی وجود دارد که برای مخاطب ملموس است.

در پایان این مراسم چند تن از شاعران قزوینی از جمله: عزیزالله میرابی، محسن دانشگر نژاد، علی اکبر ایزدپناه، نیلوفر ناظری، علیرضا رضایی و مهدی مردانی سروده های طنز خود را خواندند.

میثم ملکی در سال ۹۵ مدرک مدرسه مدیا ژورنالیسم از دانمارک را در حوزه قصه گویی تصویری کسب کرده است.

نمایشگاه عکس های طنز وی تا۲۳فروردین ماه در نگارخانه مهر حوزه هنری قزوین ادامه دارد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار