نمایشگاه فرانکفورت قبر سلمان رشدی می‌شود؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75521
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۱
شاخص : باید منتظر ماند و دید که آیا نمایشگاه کتاب فرانکفورت محل اجرای حکم امام و عزت یافتن هرچه بیشتر مسلمیبن خواهد شد یا درنهایت زیر شدیدترین تدابیر امنیتی رشدی با بزدلی حضوری حداقلی در نمایشگاه خواهد یافت و همان ترس 18ساله را همچنان به دوش خواهد کشید.

به گزارش پایگاه شاخص، گاهی وقت‌ها بعضی موارد مهم زود یادمان می‌رود. یکباره گذشت زمان را بهانه می‌کنیم. ژست روشنفکری می‌گیریم و دم از آزادی بیان و حق نوشتن و …می‌زنیم. یادمان می‌رود که سلمان رشدی چه کرده است. فراموش می‌کنیم که این شوالیه افسارگسیخته چند سال پیش چطور با کلمات شیطانیش هرگونه توهینی به حضرت ختمی مرتبت را روا داشته‌است. یادمان می‌رود که او حتی بعد از واکنش قاطع حضرت امام (ره) دست از شرارت خود برنداشت. او حتی بعد از هلاکت مترجم نروژیِ و دیدن تلاش مسلمانان برای به درک واصل کردنش باز هم اصرار بی‎ سابقه‌ای بر چاپ و انتشار کتابش داشته است.

نمایشگاه فرانکفورت قبر سلمان رشدی می‌شود؟

او در همان ایام که روزی سه بار جایش را تغییر می‌داد و یک گردان برای محافظت از او آماده بودند با پررویی تمام بر اهانتش اصرار می‌کرد و حتی برای بیشتر خوانده شدنش کلمات شیطانی‌اش اقدام به انتشار کتاب با کاغذ ارزان و با قیمتی نازل کرد.
عجیب این که چنین شروری شاخک‌هایش خوب کار می‌کند.این نویسنده انگلیسی هندی تبار مقتضیات و شرایط را می‌سنجد و بعد با اضافه کردن چاشنی پررویی و توهین تصمیمش را اعلام می‌کند.

نمایشگاه فرانکفورت قبر سلمان رشدی می‌شود؟

سلمان رشدی که سابقه همجنس گرایی و بازداشت به دلیل شرارت دارد و از توهین به میلیاردها انسان و نوشتن وقیحانه درباره پیامبر مهربانی هم ابایی ندارد حالا وقتی غالب شدن ژست روشنفکری را حس کرده برای اولین بار بعد از حدود ۲۰ سال از لانه درآمده و حاضر شده است حضورا در جایی مثل نمایشگاه کتتاب فرانکفورت حضور داشته باشد.

اگرچه وزارت ارشاد در یک واکنش حداقلی اما شایسته اعلام کرده‌است به‌دلیل حضور سلمان رشدی در نمایشگاه فرانکفورت شرکت نخواهد کرد اما همچنان بعضی نهادها و ادارات دولتی یا خصوصی از احتمال حضورشان در نمایشگاه گفته‌اند. صدالبته هیچ نهاد و موسسه فرهنگی و ناشر متعهدی بدون تلاش برای اجرایی کردن حکم امام (ره) در نمایشگاه شرکت نخواهد کرد و امکان ندارد در جایی حضور داشته باشد که سلمان رشدی هم هست و تلاشی برای هلاکت او نکند.

از سوی دیگر چندروزیست در فضای مجازی اخبار رسیده حکایت از تحرکات جدید جوانان حزب‌اللهی و مومن کشورهای اسلامی دارد. جوانانی که عزمشان را جزم کرده اند تا نمایشگاه فرانکفورت را قبر سلمان رشدی کنند.

نمایشگاه فرانکفورت قبر سلمان رشدی می‌شود؟

شاید همین اخبار جسته و گریخته بود که باعث شد تا رشدی قدم شل کند و از احتمال عدم حضورش بگوید. لیکن همان روحیه وقاحت او باعث شده است تا فعلا فقط با کمی تغییر در زمان اعلام کند که سه شنبه احتمالا در نمایشگاه حاضر خواهد شد و از تهدیدها نیز هراسی ندارد.
اما از سوی دیگر حالا دیگر پچ‌پچه‌ها دارند بیشتر رنگ واقعیت می‌گیرند و تا کنون چندین گروه از مسلمانان کشورهای مختلف برای اعدام سلمان رشدی ملعون اعلام آمادگی کرده‌اند.

نمایشگاه فرانکفورت قبر سلمان رشدی می‌شود؟

حالا باید منتظر ماند و دید که آیا نمایشگاه کتاب فرانکفورت محل اجرای حکم امام و عزت یافتن هرچه بیشتر مسلمیبن خواهد شد یا درنهایت زیر شدیدترین تدابیر امنیتی رشدی با بزدلی حضوری حداقلی در نمایشگاه خواهد یافت و همان ترس ۱۸ساله را همچنان به دوش خواهد کشید.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار