نمایشگاه محصولات دانش بنیان در قزوین برپا می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 161857
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردین ۱۳۹۷ - ۱:۳۳
مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین:
شاخص : مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین گفت: نمایشگاه محصولات دانش بنیان با از تاریخ ۲۸ لغایت ۳۰ فروردین از ساعت ۱۶ الی ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص مهدی طاهرخانی مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که پیش از ظهر امروز در سالن شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: حمایت‌های بسیاری از مخترعان در مراکز رشد برای تولید محصولات صورت می‌گیرد اما باید سعی در تجاری‌ سازی و حضور محصولات در بازارهای رقابتی داشته باشیم.

وی افزود: متاسفانه تولیدکنندگان حاضر به واردات محصولات بی‌کفیت از سایر کشورها هستند و به علت به خطر افتادن منافع خود به تولیدات جوانان مخترع در درون کشور توجه نمی کنند.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین المللی استان با بیان اینکه نمایشگاه در عصر حاضر به عنوان بک صنعت شناخته می‌شود، افزود: نمایشگاه ویترین صنعتی و اقتصادی استان است و تولیدکنندگان و صاحبان صنابع می‌توانند شاهد محصولات تولیدی توسط مخترعین استان در نمایشگاه باشند.

این مسوول با بیان اینکه نمایشگاه بنگاه اقتصادی و محلی برای درآمدزایی است تصریح کرد: ما نگاه اقتصادی به مسائل فرهنگی و اختراعات دانش بنیان نداریم و غرفه‌ها را به صورت کاملا رایگان در اختیار فعالان در این حوزه قرار می‌دهیم.

طاهرخانی بیان کرد: مشکلات بسیاری اعم از مافیا و جنس‌های بی کیفیت در بخش تولید و کار جوانان کشور وجود دارد بنابراین از مسوولان و صاحبان صنایع دعوت می‌کنیم تا به منظور حمایت از تولیدات داخلی در نمایشگاه حضور پیدا کنند.

وی افزود: باید به جوانان مخترع و فعال در عرصه تولید کالای ایرانی اعتماد کنیم و سعی در شکوفایی توانایی‌ آنان داشته باشیم.

این مسوول تشریح کرد: سازمان بسیج علمی و فناوری استان ، پارک علم و فناوری امام خمینی(ره)، مراکز رشد واحدهای فناور دانشگاه آزاد قزوین، تاکستان، بوئین زهرا، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان صنعت و معدن در راه اندازی نمایشگاه مشارکت داشته‌اند.

مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان عنوان کرد: نمایشگاه محصولات دانش بنیان با ۴۰ غرفه و ۴۰۰۰ مترمربع در اختیار غرفه دارن قرار گرفته است و از تاریخ ۲۸ لغایت ۳۰ فروردین از ساعت ۱۶ الی ۲۱ برای بازدید عموم دایر است.

طاهر خانی در پایان افزود: در حاشیه نمایشگاه کارگاه‌های فن بازار، استارت آپ‌ها، نشست‌های صاحبان صنایع و جلسات هم اندیشی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/۱۰۰۷

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار