نمایشگاه مد و لباس در فرهنگسرای بانو افتتاح شد
کد خبر: 107637
تاریخ انتشار: ۲۲ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۲۰
به مناسبت هفته عفاف و حجاب؛
شاخص : نمایشگاه مد و لباس به مناسبت هفته عفاف و حجاب با هدف ترویج پوشش‌های ایرانی اسلامی در فرهنگسرای بانو قزوین افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نمایشگاه مد و لباس به مناسبت هفته عفاف و حجاب صبح امروز با حضور سعید وزیری نژاد مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قزوین، مریم بیدخام مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری قزوین، فاطمه محمدبیگی دبیر کارگروه عفاف و حجاب قزوین، حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین، محمود همتی سرپرست مرکز علمی و کاربردی جهاد دانشگاهی و جمعی دیگر از مسئولین و هنرمندان حوزه طراحی و دوخت لباس در فرهنگسرای بانو افتتاح شد.

photo_2016-07-14_02-06-02

نمایشگاه مد و لباس تلاشی است در جهت اسلامی کردن پوشش‌ها

فاطمه محمدبیگی دبیر کارگروه عفاف و حجاب قزوین در حایشه این افتتاحیه در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص، با بیان اینکه این نمایشگاه تلاشی است در جهت اسلامی کردن پوشش‌ها، اظهار کرد: نمایشگاه مد و لباس به پیشنهاد بنیاد عفاف و حجاب و به همت جهاد دانشگاهی برپا شده است.

وی با بیان اینکه مدت نمایشگاه تا پایان هفته عفاف و حجاب خواهد بود، افزود: طراحان لباس قزوینی همراه با آثار فاخر خود در این نمایشگاه حضور دارند که سعی کرد‌ه‌اند المان‌های ایرانی اسلامی، خط نستعلیق، گلابتون دوزی و طرح‌های ویژه قزوین را به کار ببرند.

این مسئول با اشاره به اینکه این لباس‌ها نسبت به پوشش‌های موجود در بازار از دوخت اسلامی‌تر برخوردارند، ابراز کرد: امروزه مشکل طراحان لباس عدم حمایت از سوی نهادهای دولتی و معرفی در بازارهای فروش است.

محمدبیگی اذعان داشت: پیشنهاد می‌کنم این طرح‌ها در ارگان‌های دولتی و لباس‌های کارمندی به کار برده شود تا به مرور زمان با حمایت‌های مالی صورت گرفته در سطح جامعه گسترش یابد.

photo_2016-07-14_02-06-10

لباس‌های سنتی اقوام مختلف استان ظرفیت مناسبی برای طراحی لباس است

حجت‌الاسلام عباس نظری معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی قزوین، ضمن بازدید از نمایشگاه، بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان در زمینه لباس‌های سنتی اقوام مختلف، طراحان می‌توانند از این پوشش‌ها ایده بگیرند.

وی تصریح کرد: متاسفانه امروزه مد و الگوهای اروپایی و غربی جایگزین طرح و نقش‌های اصیل ایرانی اسلامی کشور ما شده است که باید در جهت بهبود این وضعیت همه دستگاه‌ها و هنرمندان در زمینه تولید پوشاک تعاملی سازنده داشته باشند.

نوآوری و خلاقیت لازمه طراحی و دوخت لباس ایرانی اسلامی است

مریم بیدخام مدیرکل اموربانوان و خانواده استانداری قزوین با اشاره به توجه دین مبین اسلام در خصوص پوشش‌ زنان، بیان کرد: امروزه وقتی ما جوانان را از پوشش‌های غیراسلامی و غربی منع می‌کنیم باید در کنار آن بهترین نوع لباس‌ها و طرح‌های جدید ایرانی اسلامی را در اختیار آن‎ها قرار دهیم.

وی تاکید کرد: اشاعه فرهنگ عفاف و حجاب اگر همراه با نوآوری و خلاقیت در طراحی لباس باشد قطعا تعاملی سازنده با قشر جوان ایجاد شده و در رسیدن به این مهم موفق خواهیم بود.

آثار دانشجویان و طراحان جهاد دانشگاهی در نمایشگاه مد و لباس به نمایش گذاشته شده و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۲ تا ۲۵ تیر ماه برای بازدید از این نمایشگاه به فرهنگسرای بانو در قزوین مراجعه کنند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار