ایران جانبی

» نمایشگاه مشاغل خانگی و صنایع دستی در قزوین برپا می‌شود
کد خبر: 184062
تاریخ انتشار: 18 فوریه 2019 - 9:24
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری:
شاخص : مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین گفت: نمایشگاه مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی از ۱۱ اسفند ماه در مجتمع مهر و ماه قزوین برپا می‌شود.

مریم بیدخام در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی در راستای حمایت از کالای ایرانی برپا می‌شود، اظهار داشت : مشاغل خانگی نقش مهمی در احیای برخی هنرها و صنایع دستی خانگی فراموش شده دارند.

وی افزود: مشاغل خانگی فرصتی برای استفاده از ظرفیت تمامی اعضای خانوار به منظور کمک به تامین معیشت، افزایش درآمد،بهره وری بیشتر از امکانات و ظرفیت منازل مسکونی، افزایش اعتماد به نقس خانواده‌ها برای فراگیری دانش تولید جهت اشتغالزایی است.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین با بیان اینکه صنایع دستی به عنوان بخشی از فرهنگ و هویت کشور باید رشد و توسعه پیدا کند، اظهار کرد: تولیدات مشاغل خانگی و صنایع دستی در هر منقطه ای بیانگر  هویت، اصالت  و آداب و رسوم هر منطقه‌ای است ضمن اینکه سرمایه‌گذاری پیرامون صنایع دستی موجب رونق اقتصادی و افزایش سطح اشتغال مردم منطقه می‌شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: نمایشگاه مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی در مجتمع مهر و ماه قزوین از ۱۱ لغایت ۲۹ اسفند ماه دایر است.

وی تصریح کرد: علاقمندان و صاحبان مشاغل خانگی می توانند با مراجعه به دفتر مجتمع مهر و ماه در چهارراه خیام قزوین نسبت به رزرو مکان برای عرضه محصولات خود اقدام نمایند . شایان ذکر است نمایشگاه مذکور به منظور حمایت از تولیدکنندگان مشاغل خرد و خانگی و صنایع دستی استان  راه اندازی شده و بصورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

این مسئول با اشاره به اینکه نمایشگاه مشاغل خانگی که ۲۶ تا سوم هر ماه در پاساژ مهر و ماه قزوین برگزار می‌شد، افزود: این نمایشگاه به دلیل برگزاری نمایشگاه بانوان از ۴ الی ۱۰ اسفند که به مناسبت هفته زن در مجتمع تجاری البرز قزوین برگزار می شود ، از ۱۱ تا ۲۹ اسفند در مجتمع مهر و ماه دایر خواهد بود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار