نماینده‌های مردم نباید وام‌دار کسی باشند/ رانت‌خواری موجب فساد می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57370
تاریخ انتشار: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۳:۴۶
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رانت‌خواری موجب فساد می‌شود، گفت: نماینده‌های مردم نباید وام‌دار کسی باشند.

حجت‌الاسلام سیدمرتضی حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی شاخص گفت: رانت‌خواری یکی از معضلات است که مجلس و شوراها باید جلوی آن را بگیرند و خودشان جدای از این مشکل باشند.

وی در ادامه توضیح داد: مسئولین ابتدا باید از خود درمقابل فساد و رانت‌خواری مواظبت کرده تا نقطه ضعفی نداشته باشند و آزادانه بتوانند حرف حق را بگویند. درواقع نماینده‌های مردم نباید وام‌دار کسی باشند تا بتوانند جلوی تخلفات را گرفته و از فساد جلوگیری کنند.

نماینده مردم آبیک، قزوین و البرز در مجلس شورای اسلامی خطاب به نماینده‌ها و مسئولین بیان کرد: مردم با شما اعتماد کردند و این افراد باید منافع مردم را بالاتر از منافع خود، خانواده، فامیل و آشنایان بدانید؛ اگر اینگونه باشیم مملکت از فساد به دور می‌ماند.

وی با اشاره به طرح استانی شدن انتخابات نمایندگان مجلس ادامه داد: پارلمان دوم این مملکت را شوراها تشکیل می‌دهند؛ آن‌ها باید مسئولیت امور اجرایی شهر و روستا را داشته باشند. در قانون اساسی تمام کارهای آموزشی، اقتصادی و فرهنگی به شوراها سپرده شده است و نمایندگان وظیفه قانون‌گذاری را عهده‌دار هستند.

حسینی افزود: پارلمان اول که مجلس است باید به کارهای کلی بپردازد و شوراها باید کارهای داخل استان و مباحث اجرایی را برعهده بگیرند.

این مسئول در پایان گفت: رانت‌خواری موجب فساد می‌شود؛ باید سلامت را در مجموعه مسئولین و دستگاه‌های اجرایی داشته باشیم چراکه این سلامت اداری و رفتاری است که می‌تواند شهر و روستاهای ما را آباد کند.

انتهای پیام/۶۰۰/ت۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار