شوراها باید به لحاظ اقتصادی و تولید ثروت تقویت شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56981
تاریخ انتشار: ۹ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۲:۴۴
نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس با بیان اینکه شوراها باید سیاست‌گذار توسعه‌ شهر و روستا باشند، گفت: شوراها باید به لحاظ اقتصادی و تولید ثروت تقویت شوند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، داود محمدی پیش از ظهر امروز در همایش گرامیداشت روز ملی شورا که در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی شهر قزوین برگزار شد با بیان اینکه جایگاه و اهمیت شورا بر همگان روشن است، اظهار کرد: اما مشکل اینجاست که ما از این ظرفیت به نحو مطلوب استفاده نکرده‌ایم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس، شورا را پرجمعیت‌ترین تشکل غیردولتی دانست و گفت: در این تشکل عده‌ای صاحب فکر با کم‌ترین هزینه تحمیلی به دولت بیش‌ترین خدمات را به جامعه ارائه می‌کنند و نسبت به ۱۶ سال قبل همزمان با آغاز فعالیت شوراها خدمات گسترده‌ای در عرصه‌های مختلف به مردم ارائه شده است.

وی با بیان اینکه شوراها در کنار جایگاه حساس؛ رسالت مهمی دارند و باید سیاست‌گذار و ریل‌گذار توسعه شهر و روستا باشند، تصریح کرد: برای رسیدن به این هدف شوراها ناگزیر از روزآمدی و کارآمدی هستند و باید آشنا به مسائل روز باشند چراکه آینده توسعه استان را رقم خواهند زد.

محمدی یکی از مباحث مهم در راستای روزآمدی شوراها را آموزش ذکر کرد و گفت: شوراها باید به لحاظ آموزشی به‌روز شده و در زمینه‌های اقتصادی و تولید ثروت تقویت شوند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: برنامه‌محوری و اولویت‌سنجی از دیگر نیازهای مدیریتی یک عضو شوراست و یکی از مواردی که شوراها می‌توانند روی ام متمرکز شوند مقوله گردشگری است چراکه استان قزوین جاذبه و ظرفیت پذیرش ۷ هزار گردش را در طول سال دارد.

این مسئول با اشاره به تخصیص بودجه به شورا و دهیاری‌ها عنوان کرد: تاکنون تامین اعتبارات برای این منظور از طریق ارزش افزوده بوده است و از مجموع ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار استان فقط از محل ارزش افزوده ۴۵ میلیارد تومان و ۸۰۰ پروژه در همین راستا کلید خورد.

وی با بیان اینکه مجلس تا جایی که توانایی داشته در زمینه تامین اعتبار برای شوراها همکاری داشته است، افزود: چیزی که مهم است اینکه منابع باید با مصارف هم‌خوانی داشته باشد؛ منابع ما از محل نفت، مالیات، ارزش افزوده و فروش اوراق مشارکت و غیره است و یکی از مصارف سنگین برای دولت پرداخت حقوق و مزایاست.

وی در پایان از همکاری وزارت راه و شهرسازی برای آسفالت راه‌های استان قزوین یاد کرد و گفت: در سال جدید در راستای اختصاص سهمیه قیر وزارت نفت مصوب کرد ۲ میلیون تن قیر به وزارت راه تحویل داده شود برای آسفالت راه‌های استان و این در حالی است که در سال گذشته این میزان ۵۰۰ میلیون تن بوده که در مجموع ۴۰۰ کیلومتر راه در سطح استان آسفالت شد.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار