ایران جانبی

» نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای ایران در قزوین راه‌اندازی می‌شود
کد خبر: 196563
تاریخ انتشار: ۳ مهر ۱۳۹۸ - ۳:۱۹
مدیر موسسه دیجیتال کاسپین قزوین:
شاخص : مدیر موسسه دیجیتال کاسپین قزوین گفت: در سال جاری یکی از مهمترین برنامه‌های ما در مرکز دیجیتال، بحث سواد رسانه‌ای است که به زودی نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای ایران در قزوین افتتاح خواهد شد.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری شاخص، سعید پور‌ایمانی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در مرکز فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد واحد قزوین برگزار شد، اظهار کرد: “استارت آپ کانگورو” در حوزه سواد رسانه‌ای و نظارت والدین بر رفتار فرزندان قدم برمی‌دارد که یک استارت آپ کاملا فرهنگی و اجتماعی است.

وی افزود: این استارت آپ به دور از نگاه درآمدزایی و سیاسی یک کار علمی است و یک موضوع مهم برای ما این است که از استارت آپ‌های نو، تاثیر گذار و ثمر بخش حمایت کنیم.

مدیر موسسه دیجیتال کاسپین قزوین بیان کرد: هدف این استارت آپ آموزش سواد رسانه است، متاسفانه در جامعه امروز حجم بالای اطلاعات و دسترسی نامحدود به همه اطلاعات برای مردم باعث آسیب پذیری زیادی شده است چراکه امروز محدودیت دسترسی به اطلاعات وجود ندارد به طوی که فرزندان ما به هر نوع اطلاعات به راحتی دسترسی دارند.

پورایمانی گفت: امروزه هیچ محدودیتی برای هیچ رده سنی در دسترسی به فضای مجازی و اطلاعات وجود ندارد؛ به همین دلیل لازم است که ما سطح سواد رسانه جامعه را ارتقاء دهیم و خانواده‌ها باید به این مسئله اهمیت دهند.

وی افزود: آموزش سواد رسانه در خانواده‌ها یکی از اولویت‌های ما است چراکه در آینده کشور تاثیرگذار خواهد بود و اگر خانواده‌ها بتوانند آسیب‌ها و فرصت‌های فضای مجازی و اطلاعات موجود را تشخیص دهند و کنترل کنند بدون شک بسیار نتیجه بخش خواهد بود.

مدیر موسسه دیجیتال کاسپین قزوین اضافه کرد: در حوزه بازی‌های رایانه‌ای ما درگیر این مشکلات هستیم، رسانه می‌تواند در عمق انسان‌ها نفوذ کند که به صورت ناخودآگاه مسیر زندگی افراد را تغییر می‌دهد.

این مسئول عنوان کرد: بسیاری از مسائل به ویژه در زمینه مسائل اخلاقی در ۱۵ سال پیش قباحت داشت اما شبکه‌های اجتماعی به نوعی قبح شکنی کردند که باعث تغییر ناخودآگاه سبک زندگی افراد شده است.

پورایمانی گفت: در سال جاری یکی از مهمترین برنامه‌های ما در مرکز دیجیتال، بحث سواد رسانه‌ای است که به زودی نمایندگی انجمن سواد رسانه‌ای ایران در قزوین افتتاح خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: شهرستان قزوین نسبت به استان‌های همجوار در حوزه سواد رسانه به واسطه فرهنگ غنی و پایبندی به اصول نیز پیش‌روتر است.

این مسئول عنوان کرد: قزوین در تعداد فعالان سایبری جزو استان‌های اول کشور است که نسبت به استان‌های همجوار جایگاهی مناسبی در سواد رسانه‌ای دارد.

مدیر موسسه دیجیتال کاسپین قزوین خاطرنشان کرد: بنابر حساسیت و لزوم پرداختن به حوزه رسانه نیز شعار ما در سال ۹۸ سواد رسانه‌ای است که محوریت برنامه‌ها را هم در همین زمینه پیش‌بینی کرده‌ایم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار