نهادهای علمی باید فارغ از بازی‌های سیاسی فعالیت کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 143208
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۴:۳۳
رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین:
شاخص : رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین تصریح کرد: یک نهاد علمی باید فارغ از جریانات و بازی‌های سیاسی به فعالیت بپردازد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدحسین فائزی رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت سالروز تاسیس این سازمان پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی برگزار شد، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی مجموعه جوان و نوپایی است که با همکاری و تعهد نیروهای جوان، فعالیت‌‎های چشمگیر و هم‌تراز با نمونه‌های بین‌المللی انجام گرفته است.

وی افزود: تالیف کتاب‌های آموزش زبان‌های خارجه پروژه‌ای است که برای اولین بار توسط جهاددانشگاهی در غرب آسیا اجرا شده و همچنین پروژه ساخت اسباب بازی‌های ایرانی اسلامی در آینده نزدیک رونمایی خواهد شد.

فائزی با بیان اینکه تله مدیسین یک دانش فنی در حوزه ناباروری است که استان قزوین را صاحب دانش فنی کرده است گفت: امروزه ثبت و تجاری‌سازی یک دانش فنی فرآیندی بلندمدت است که در مجموعه‌های باسابقه و توانمند نیازمند مدت زمان طولانی می‌باشد اما جهاددانشگاهی توانسته است دانش فنی تله مدیسین را در زمان بسیار کوتاه به انجام برساند.

رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین با اشاره به اینکه این سازمان فعالیت‌های خود را از سال ۹۱ گسترده کرده است گفت: ایجاد یک فضای علمی و فناورانه، جذب نخبگان کارآمد و متعهد و مومن و  ماموریت‌گرایی از مهمترین راهبردهای جهاد دانشگاهی است.

این مسوول با بیان اینکه بازی‌های سیاسی بزرگترین آفت برای فضاهای علمی محسوب می‌شود، اضافه کرد: فضاهای فناورانه و علمی باید به دور از نگاه‌های سیاسی به فعالیت بپردازند تا بتوانند پیشرفت کنند.

فائزی با اشاره به اینکه یک نهاد علمی نباید درگیر موضوعات سیاسی شود، تصریح کرد: مجموعه جهاد دانشگاهی فارغ از جریانات سیاسی و سیاست بازی‌ها توانسته با دقت و هوشمندی به این جایگاه برسد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین با بیان اینکه بیش از ۱۰۰ نیروی متعهد در جهاد دانشگاهی فعالیت دارند، گفت: ایجاد یک فضای علمی، جذب نخبگان کارآمد و متعهد در دستور کار جهاد دانشگاهی قرار داشته که خوشبختانه نیروهای فعال در این مجموعه علی رغم جوان بودن و تجربه کم، توانستند معدل بسیار بالایی را از نظر عملکرد کسب کنند.

وی با تاکید بر عدم اتکا مجموعه جهاد دانشگاهی به منابع دولتی تشریح کرد: امروز برخی از مسوولین علت انجام نشدن کارها را کمبود منابع اعلام می‌کنند در حالی که جهاددانشگاهی تاکنون هیچ منابعی از دولت دریافت نکرده و با رویکرد انقلابی توانسته با حداقل امکانات حداکثر بازده را خلق کند.

فائزی در ادامه بیان کرد: برخی پروژه‌ها نظیر کتاب ایت(۸) که توسط جهاد دانشگاهی انجام شده نمونه‌ای است که بعد از انقلاب تاکنون کسی به دنبال آن نرفته است.

وی افزود: طبق اعلام شورای عالی انقلاب فرهنگی، اگر کتاب ایت(۸) به سرانجام برسد، رویان دوم در جهاد دانشگاهی ساخته شده است.

رییس جهاد دانشگاهی واحد قزوین از رونمایی ۴ جلد از کتاب ایت در هفته آینده خبر داد و افزود: این یک پروژه فرهنگی میان رشته‌ای و حجیم است که بدون نمونه مشابه با قابلیت عرضه بین المللی در قالب ۸ سطح  و ۸ یونیت انجام و به نام مبارک امام هشتم نامگذاری شده که دوشنبه آینده در تهران با حضور مسوولین کشوری رونمایی ملی خواهد شد.

فائزی در انتها بیان کرد: ما معتقدیم که هنوز از عملکرد واقعی فاصله داریم و باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب تلاش کنیم.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار