نهادینه‌سازی ضوابط پدافند غیرعامل در طرح‌های توسعه‌ای
کد خبر: 105188
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۹
مدیرکل پدافند غیرعامل استان تاکید کرد
شاخص : مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: رعایت ضوابط پدافند غیرعامل در طرح های توسعه ای استان ضروری است و باید به فکر نهادینه سازی بود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمد افشار دیروز در جلسه هماهنگی اداره کل پدافند و هواشناسی استان به تهدیدها و بلایای طبیعی و اقلیمی اشاره و اظهار کرد: رعایت ضوابط پدافند غیرعامل در طرح های توسعه ای استان لازم است و باید به فکر نهادینه سازی این موضوع بود.

مدیرکل پدافند غیرعامل استان تصریح کرد: یکی از کارکردهای مهم پدافند غیرعامل تداوم کارکردهای دستگاه‌های خدمت‌رسان در شرایط بحرانی است.

این مسئول اهداف پنج‌گانه پدافند غیرعامل را؛ افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب‌پذیری، ارتقاء پایداری ملی، تسهیل مدیریت بحران و استمرار خدمات ضروری برشمرد.

افشار با اشاره به موضوعات مورد بررسی درکارگروه پدافند غیرعامل عنوان کرد: شناسایی مسیر و سرعت پخش آلاینده های شیمیایی با کمک مدل های عددی، تحقیق و بررسی در زمینه طرح های هارپ و بارورسازی ابرها، اجرای طرح های آموزشی و پژوهشی- کاربردی مشترک به منظور ارتقای بهره وری، فرهنگ سازی و افزایش آگاهی عمومی در خصوص نقش هواشناسی در کاهش آسیب پذیری از مواردی است که باید کارگروه آنها را مورد بررسی قرار دهد.

وی یادآور شد: پدافند غیرعامل یک امر ضروری برای هر کشور است و حتی کشورهایی که به ندرت مورد تهدید قرار می گیرند و هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند نیز سال هاست این موضوع را مورد توجه جدی قرار داده اند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار