نهادینه کردن سبک زندگی ایرانی اسلامی در بین جوانان/ اصلی ترین دغدغه من حوزه دفاع مقدس است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73749
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۸:۱۲
نویسنده کتاب دختر شینا در گفت‌وگوی اختصاصی با شاخص:
شاخص : نویسنده کتاب دختر شینا با اشاره به نهادینه کردن الگوی زندگی ایرانی و اسلامی گفت: این کتاب با نشان دادن عاشقانه زیستن در زیر بمب و موشک جنگ الگوی مناسبی برای جوانان امروز جامعه است.

بهناز ضرابی زاده، نویسنده کتاب دختر شینا در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی شاخص، با بیان اینکه فعالیتم در نویسندگی را با نوشتن داستان آغاز کردم، افزود: کتاب دختر شینا اولین کار جدی در بخش بزرگسال به صورت خاطره نگاری است.

وی با اعلام اینکه کتاب دختر شینا به زبان های ترکی، استامبولی و عربی ترجمه و تاکنون ۲۴ بار به چاپ مجدد رسیده، تصریح کرد: این کتاب در شانزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس مقام برتر را کسب و به عنوان کتاب برگزیده سال شناخته شد و در سیزدهمین جشنواره شهید غنی پور نامزد کتاب سال شده است.

ضرابی‌زاده در ادامه افزود: کتاب “اسم عروسکی” نامزد دریافت جایزه از شانزدهمین جشنواره کتاب سال دفاع مقدس در بخش کودک و نوجوان و کتاب “بابای ۹ سالگی” هم برگزیده کتاب سال سلام بچه ها شده است.

این نویسنده همدانی در مورد تم و مضمون کتاب دختر شینا گفت: این کتاب در مورد خاطرات خانم قدم خیرمحمدی کنعانی همسر سردار شهید حاج ستار ابراهیمی هژیر از سرداران شهید استان همدان حول محور خاطرات پشت جبهه و پشتیبانی زنان از جنگ است.

وی ادامه داد: این پشتیبانی شامل حفظ حریم خانه، خانواده و همسرداری و عاشقانه زیستن در زیر بمب و موشک جنگ است؛ این قصه یک قصه عاشقانه و زنانه ای است که بیان کننده زندگی ساده در دل جنگ را معرفی می کند و می تواند الگوی خوبی برای زنان جامعه امروز باشد.

ضرابی‌زاده هدف از نوشتن کتاب را نشان دادن یک الگوی زندگی ایرانی و اسلامی بیان و اضافه کرد: دختران و پسران اگر به دنبال الگویی برای زندگی به سبک ایرانی و اسلامی هستند مطالعه کتاب دختر شینا کمک بزرگی به آن ها خواهد کرد.

نویسنده کتاب دختر شینا با اشاره به فعالیت خود در حوزه اجتماعی و طنز از انتشار ۱۴ عنوان کتاب در حوزه کودک و نوجوان خبر داد و تاکید کرد: اصلی ترین دغدغه من حوزه دفاع مقدس است و در بخش کودک و نوجوان هم سعی می کنم در زمینه دفاع مقدس بنویسم.

وی در خصوص نقاط قوت و ضعف کتاب‌های دفاع مقدس اظهار کرد: در سال های اخیر در حوزه خاطره نگاری اتفاقات موفقیت آمیزی رخ داده و خاطرات خوبی از زندگی شهدا و رزمندگان منتشر شد که از مهم ترین دلایل این پیشرفت مقام معظم رهبری هستند که با مطالعه زیاد، راهنمایی ها و پیشنهاد هایی در این حوزه، دیگران را هم ترغیب به مطالعه و نوشتن می کنند، ناشران هم در انتخاب موضوعات و چاپ کتاب ها کارشناسانه عمل می کنند و این عوامل باعث مورد اقبال قرار گرفتن بخش خاطره شده است.

ضرابی‌زاده خاطرنشان کرد: زمانی رمان های خوبی به چاپ می رسید و انتظار داشتیم حرکتی که آغاز شده با شتاب بیشتری رو به رشد باشد که متاسفانه شاهد این اتفاق نبودیم و برای نوشتن کتاب در حوزه کودک و نوجوان نیاز بیشتری به بحث و تحقیق وجود دارد.

وی در انتها یادآور شد: به گفته مقام معظم رهبری ما گنج بزرگی داریم که باید قبل از آن که در سینه راویان مدفون شود ضبط و ثبت کنیم تا برای نسل‌های آینده ماندگارشود.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار