نهادینه کردن سبک زندگی سالم در سفر نامه امید/ کاروان سلامت و امید به قزوین رسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78183
تاریخ انتشار: ۷ آبان ۱۳۹۴ - ۸:۳۵
رئیس سازمان جمعیت داوطلبان هلال احمر کشور:
شاخص : رئیس سازمان جمعیت داوطلبان هلال احمر کشور از ورود کاروان سلامت و امید با هدف معرفی ظرفیت های استان قزوین خبر داد و گفت: سفر نامه اميد به دنبال نهادینه کردن سبک زندگی سالم است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، دکتر فرحناز رافع دیروز در دیدار با استاندار قزوین از ورود کاروان سلامت و امید با هدف معرفی ظرفیت های استان قزوین خبر داد و اظهار کرد: سفر نامه امید و سلامت با مشارکت گروه اجتماعی شبکه یک رسانه ملی اجرا می شود و ضمن معرفی فرهنگ های بومی در استان ها به دنبال نهادینه کردن سبک زندگی سالم است.

رئیس سازمان جمعیت داوطلبان هلال احمر کشور تصریح کرد: سفرنامه سلامت شامل پیگیری و اجرای یکسری برنامه های فرهنگی شامل چادرهای سلامت، تونل سلامت و خدمات سلامت محور است که به مردم ارائه خواهد شد.

این مسئول راه اندازی خانه سلامت عمومی در استان ها را از نتایج سفر نامه امید و سلامت در استان ها عنوان و بیان کرد: کمک به بهبود شاخص های سلامت از مهمترین اهداف این طرح است.

رافع در ادامه از برگزاری مراسم برنامه باران مهربانی جهت مشارکت های مردمی و کمک های خیرین خبر داد و افزود: این برنامه به کمک و یاری مسئولین خانه سلامت و امید در استان راه اندازی و عملیاتی خواهد شد.

استاندار قزوین هم با اشاره به اینکه رویکرد مردم به تغذیه تغییر کرده گفت: در سال های گذشته عمده مرگ و میرها ناشی از بیمارهای واگیردار بود اما امروزه شاهد بیماری هایی هستیم که ارمغان جامعه مدرن و فرهنگ غذایی آن است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار