نواختن زنگ مقاومت و پیروزی در استان قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59385
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۵
به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر
شاخص : فردا 11 صبح همزمان با سراسر کشور زنگ مقاومت و پیروزی نواخته خواهد شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ مهدی طاهرخانی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین صبح امروز در جمع خبر نگاران استان با اشاره به برنامه‌های ایام بزرگداشت سوم خرداد گفت: فردا به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر زنگ مقاومت و پیروزی همراه با سرود فتح آزادسازی خرمشهر در تمام نقاط استان از جمله  مدارس و مساجد نواخته خواهد شد.

وی افزود: برگزاری مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح در روز آزاد سازی خرمشهر در تیپ سپاه صاحب الامر(عج)،عطر افشا نی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و جانبازان، تجلیل از حماسه سازان آزادسازی خرمشهر، شرکت در نمازجمعه، برگزاری نمایشگاه عکس و جشنواره‌های مرتبط با دفاع مقدس را از جمله برنامه‌های این هفته عنوان کرد.

طاهرخانی افتتاح پروژه‌های عمرانی نیروهای مسلح، تجمع زنان ایثارگران، کوهپیمایی و پیاده‌روی خانواده‌ها، تجمع و گردهمایی پیشکسوتان دفاع مقدس، رونمایی از کتاب رزمندگان، برگزاری یادواره شهدا، شب خاطره و تئاتر از دیگر برنامه‌ها اعلام کرد.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان قزوین با اشاره به سالروز فتح خرمشهر خاطرنشان کرد:عملیات بیت‌المقدس در ۱۰ اردیبهشت سال ۶۱ برای آزادسازی مناطق اشغال شده آغاز شد که در مرحله چهارم روز سوم خرداد این عملیات با فتح خرمشهر به پیروزی رسید.

وی رهبری و مدیریت اما خمینی(ره )، دانش نظامی نیروهای مسلح و پشتیبانی و مقاومت مردم دانست و یادآور شد: در این عملیات ۱۶ هزار نفراز نیروهای دشمن کشته و بیش از ۱۹ هزار نفر اسیر شدند.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار