برگزاری پنجمین همایش روزه‌ اولی‌ها با حضور ۵۰۰دانش‌آموز قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 105877
تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶
در آستانه میلاد با سعادت کریم اهل‌بیت(ع) انجام شد:
شاخص : پنجمین همایش روزه اولی‌ها شب گذشته با حضور ۵۰۰دانش‌آموز قزوینی در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، پنجمین همایش روزه اولی‌ها شب گذشته همزمان با میلاد باسعادت کریم اهل‌بیت حضرت امام‌حسن‌مجتبی(ع) با حضور ۵۰۰ دانش‌آموز در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین علی نعمت اللهی، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه دین اسلام جامعترین دین در همه ابعاد شخصیتی، فردی اجتماعی و فرهنگی است، گفت: اسلام تنها دینی است که از جامعیت کاملی برخوردار است.

این مسئول با اشاره به سوره والعصر تصریح کرد: این سوره تنها سوره‌ای است که می‌توانیم ادعا کنیم همه مبانی دین اسلام در آن تبیین شده است.

نعمت اللهی با بیان اینکه تفسیرهای متعددی از کلمه عصر شده، عنوان کرد: در سوره والعصر، مهم‌ترین عنصر در زندگی عمر انسان یعنی عصر و زمان قسم خورده می‌شود و بر بهره بردن از این نعمت الهی تاکید می‌شود.

وی اذعان داشت: همه مشرکان و کائنات در خسران هستند مگر اینکه ایمان آورده و عمل صالح انجام دهند؛ آفرینش و فلسفه انسان این است که متولد شود و بعد از ایمان به خداوند یکتا، عمل صالح انجام دهد.

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین به نوجوانان توصیه کرد: برای هر کاری راه میانبری است جز تجربه، چراکه تجربه راهی است که باید از دیگران عبرت گرفت.

نعمت اللهی تاکید کرد: همه باید به این نکته توجه کنیم که شاه‌بیت غزل زندگی‌ها، بندگی خداوند است و همه امور فردی و اجتماعی را باید در راستای رضای خدا قرار دهیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جشن روزه اولی‌ها ایجاد یک خاطره زیبا در طول عمر بندگی نوجوانان است .

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی قزوین ضمن سفارش به برپایی نماز گفت: بارزترین نوع عبادت نماز است که سلامت روحی و روانی انسان را تامین می‌کند .

وی با هشدار به نوجوانان که نباید تحت تاثیر تبلیغات منفی شبکه‌های اجتماعی قرار گیرند، تاکید کرد: انسان‌های مومن هیچ‌گاه بحران‌های اجتماعی و فرهنگی در جامعه خود ایحاد نمی‌کنند.

مدیر کل سازمان تلیغات اسلامی قزوین در پایان یادآورشد: شهرداری و اداره کل آموزش و پرورش قزوین در برگزاری این همایش همکاری بسزایی انجام داده‌اند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار