نوجوانی که با هنر مجسمه‌سازی‌اش به جنگ داعش رفته است+ تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119825
تاریخ انتشار: ۳ آذر ۱۳۹۵ - ۱:۳۸
شاخص : یک نوجوان هنرمند آشوری در عراق تصمیم گرفت مجسمه هایی که تروریستهای داعش نابود کرده اند را از نو بسازد.
به گزارش شاخص نیوز، به نقل از وبسایت روزنامه ایندیپندنت، یک نوجوان مسیحی آشوری قصد دارد با ساخت نسخه کپیِ مجسمه های باستانی ارزشمندی که تروریستهای داعش آنها را نابود کردند، با این گروه تروریستی مبارزه کند.
پس از آنکه عناصر گروه تروریستی داعش مجسمه ها و آثار باستانی گرانبهای شهر “نمرود” عراق را نابود کردند، “نِنوس تابیت” ۱۷ ساله تصمیم گرفت به این شیوه با تروریستها مبارزه کند. نمرود شهری ۳۳۰۰ ساله و زمانی پایتخت امپراتوری آشوری بود.
نِنوس تابیت گفت: نابودی این آثار گرانبها من را بسیار تحت تأثیر قرار داد. این مجسمه ها آثار اجداد من بودند که داعش آنها را نابود کرد.
وی قصد دارد ۱۸ مجسمه جدید که دقیقا مشابه اصل آنها هستند بسازد. از جمله آنها می توان به مجسمه پیچیده “گاو بالدار” یا “لاماسو” اشاره کرد. لاماسو یک فرشته محافظ است که با گاو نر، بدن شیر، بال عقاب و سر انسان نشان داده شده است.
وی در ادامه گفت: “داعشی ها با فرهنگ و هنر سر جنگ دارند. بنابراین من تصمیم گرفتم با هنر خود با آنها مقابله کنم. لاماسو مجسمه محبوب من بود. این مجسمه قدرتمند ترین اثر در میراث آشوری ها محسوب می شد. در عراق مردم بسیاری فقط بخاطر اینکه هنر مجسمه سازی بلد بوده اند، کشته شده اند. آرزوی من این است که در عراق به یک هنرمند برجسته تبدیل شوم و کشورم به من افتخار کند. من می خواهم به جهان نشان دهم ما مردم عراق زندگی را دوست داریم و میراثمان را گرامی می داریم.”

نوجوانی که با هنر مجسمه‌سازی‌اش به جنگ داعش رفته است+ عکس

نوجوانی که با هنر مجسمه‌سازی‌اش به جنگ داعش رفته است+ تصاویر

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار