نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در قزوین برگزار می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 133222
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۲:۴۷
رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین:
شاخص : رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین خبر داد: نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز 31 فروردین ماه در قزوین برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد مهدی ارمغان رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت نوزدهمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در مدرسه شاهد بهشتیان برگزار شد، اظهارکرد: خیرین استان سالانه به طور میانگین ۱۰ میلیارد تومان به نوسازی مدارس کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه وجوه تخصیص یافته از سوی خیرین در سال گذشته ۴ برابر کمک‌های دولتی بود، افزود: در سال۹۵ خیرین پرداخت حدود ۱۲ میلیارد تومان را تعهد کردند که از این میزان حدود ۸ و نیم میلیارد تومان تحقق یافته، این در حالی است که سیستم دولتی فقط ۲و نیم میلیارد تومان برای مدارس بودجه اختصاص داده است.

ارمغان در ادامه گفت: در سال ۹۶ با وجود اینکه یک ماه از سال جدید نگذشته است ما توانسته‌ایم حدود ۵ میلیارد تومان از خیرین تعهد بگیریم که تاکنون ۳و نیم میلیارد از آن تحقق یافته است.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین ابراز کرد: از سال ۱۳۷۷ تاکنون ۲۰۰ مدرسه با مشارکت خیرین در استان ساخته و به آموزش و پرورش تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مجمع خیرین با ۹ عضو اداره می‌شود، گفت: خیرین در بحث آموزش و مدرسه‌سازی اشتیاق خوبی دارند و اگر سال گذشته دولت هم همگام با حمایت خیرین به مدرسه‌سازی کمک می‌کرد توان ساخت مدرسه ۳ برابر افزایش پیدا می‌یافت.

ارمغان با اشاره به اینکه ۸۰ درصد از تعهدات خیرین در جشنواره مشخص خواهد شد، اضافه کرد: طبق روال هر سال؛ جشنواره خیرین مدرسه ساز در ۳۱ فروردین ماه سال جاری در قزوین برگزارخواهد شد.

رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان قزوین ادامه داد: این جشنواره صبح روز پنجشنبه با حضور مهمانان استانی و کشوری در سالن اجتماعات پردیس دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد.

وی در انتها افزود: نمایشگاهی با هدف معرفی توانمندی‌ها و نوآوری‌های دانش آموزان، انعکاس کاستی‌های هنرستان‌ها و مدارس شبانه روزی و معرفی خدمات خیرین را خواهیم داشت که در روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ماه از ساعت ۸ صبح تا ۶عصر آماده بازدید عموم مردم و دانش آموزان خواهد بود.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار