نوسازی مدارس قزوین نیازمند ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار/ هوشمندسازی ۱۴۰۰ مدرسه در استان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 83405
تاریخ انتشار: ۸ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۵
مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان اعلام كرد
شاخص : مديركل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس استان قزوين با اشاره به ضرورت توسعه فعاليت‌هاي عمراني مدارس، گفت: برای نوسازی، مقاوم سازی و تخریب مدارس قدیمی و غیر استاندارد استان بیش از ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، در جلسه ای با حضور نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی مسائل و مشکلات مدارس استان بررسی شد.

علی اکبر جوانبخت مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان قزوین با اشاره به اینکه بیش از یک هزار مدرسه در استان نیاز به بازسازی و نوسازی دارد، اظهار کرد: این تعداد مدرسه معادل دو سوم واحدهای آموزشی استان است.

این مسئول اعلام کرد: در استان قزوین ۹ هزار و ۴۸۲ کلاس درس داریم که سه هزار و ۴۵ کلاس دارای استحکام لازم هستند و در این میان سه هزار و ۶۲۳ کلاس نیازمند مقاوم سازی و دو هزار و ۷۵۳ کلاس نیازمند تخریب و نوسازی است.

جوانبخت تصریح کرد: برای مقاوم سازی ۴۵۴ واحد آموزشی و تخریب و بازسازی ۶۲۲ مدرسه غیر استاندارد به ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا مدارس استان استاندارد شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۴۰۰ کلاس درس هوشمند سازی شده و امیدواریم مشارکت خیرین برای توسعه این کار مهم در سال جاری بیشتر جلب شود.

حجت الاسلام حسینی، محمدی و رحمانی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در این جلسه با انتقاد از کمبود بودجه آموزش و پرورش و بی توجهی نسبت به امور پرورشی دانش آموزان خواستار توجه بیشتر بخش خصوصی در ساخت و اداره مدارس شدند.

گفتنی است؛ استان قزوین با بیش از یک هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی دارای ۲۱۵ هزار دانش آموز و ۱۵ هزار و ۷۰۰ معلم است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “نوسازی مدارس قزوین نیازمند ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار/ هوشمندسازی ۱۴۰۰ مدرسه در استان”

  1. عبدالله گفت:

    جناب مدیر کل تنها راه چاره برای بدست اوردن بودجه این است که تمامی مدارس را هیئت امنائی کنید و از اولیا نفری دویست میلیون بگیرید . کی به کی است .با اینگونه تدابیر هم به مردم امید داده میشود و احتمالا با کاهش قدرت مالی خلق الله یه چند درصد از تورم هم پائینتر می آید و جای مانور تبلیغاتی برای دولت را نیز فراهم می کنید .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار