نوسازی ۲ میلیون مسکن روستایی در کشور/ ۷۵ درصد خانه‌های روستایی در برنامه ششم توسعه مقاوم‌سازی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89697
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۰
معاون بازسازی مسکن روستایی کشور:
شاخص : معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با اشاره به نوسازی حدود 2 میلیون واحد مسکن گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از 75 درصد خانه های روستایی مقاوم سازی می شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، عزیزالله مهدویان در حاشیه بازدید از طرح های مسکن روستایی قزوین با اشاره به اینکه طرح بهسازی مسکن روستایی در برنامه چهارم توسعه برنامه ریزی و عملیات اجرایی آن آغاز شد، اعلام کرد: از پنج میلیون و ۲۰۰ هزار مسکن روستایی در کشور حدود ۲ میلیون واحد نوسازی شده که تا پایان برنامه ششم توسعه بیش از ۷۵ درصد خانه های روستایی مقاوم سازی می شود.

معاون بازسازی مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور اظهار کرد: در کنار طرح های بهسازی مسکن روستایی، کار بازسازی ۳۵۰ هزار واحد مسکن در مناطق حادثه دیده نیز توسط این نهاد به انجام رسید که ضریب واحدهای مسکونی مقاوم سازی شده روستایی کشور را از ۱۵ درصد به ۴۰ درصد در حال حاضر افزایش داده است.

وی همچنین با بیان اینکه استان قزوین گام های خوبی در راستای مقاوم سازی مسکن روستایی برداشته است افزود: میانگین واحدهای مقاوم در این استان حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد است درحالی که میانگین کشوری ۳۹ درصد است.

باباپور مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان هم گفت: نزدیک به ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت در شهرها با ۵ درصد و در روستاها با چهار درصد کارمزد به افراد آسیب دیده اسفرورین پرداخت خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “نوسازی ۲ میلیون مسکن روستایی در کشور/ ۷۵ درصد خانه‌های روستایی در برنامه ششم توسعه مقاوم‌سازی می‌شود”

  1. جمعی از اسفرورینی ها گفت:

    از جناب دکتر همتی استاندار محترم و دلسوز استان بخاطر تلاشهایشان در جهت تحقق جبران خسارت طوفان شهر اسفرورین کمال تشکر و قدر دانی را داریم

    از طرف جمعی از فرهیختگان اسفرورینی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار