نوسان قیمت اقلام اساسی/ گوشت و تخم مرغ گران می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120372
تاریخ انتشار: ۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۶
شاخص : براساس گزارش بانک مرکزی، در هفته گذشته شش گروه کالایی شامل لبنیات،تخم مرغ،حبوبات، سبزی تازه،گوشت قرمز ، مرغ و چای با افزایش قیمت روبرو شده است.

به گزارش شاخص نیوز، گزارش هفتگی بانک مرکزی حکایت از آن دارد که قیمت شش گروه کالایی شامل لبنیات،تخم مرغ،حبوبات، سبزی تازه،گوشت قرمز ، مرغ و چای با افزایش قیمت روبرو شده است.
در همین خصوص مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی در گفتگو با خبرنگارما از افزایش نرخ مرغ و تخم مرغ خبر داد و گفت:  گرچه طی روزهای اخیر نرخ مرغ زنده و آماده به طبخ با افزایش قیمت روبرو شد ، اما برای سود منطقی مرغدار نرخ هر کیلو مرغ زنده نباید کمتر از ۴ هزار و ۸۰۰ و آماده به طبخ ۷ هزار و ۵۰۰ تومان باشد.
وی افزود:  امروز نرخ مرغ زنده درب مرغداری ۴ هزار و ۵۵۰ و آماده به طبخ برای مصرف کننده ۷ هزار و ۲۰۰ تومان است.
یوسف خانی تصریح کرد: هر کیلو تخم مرغ با افزایش ۲٫۶ درصدی درب مرغداری ۵ هزار تومان و شانه ای ۱۰ هزار تومان به فروش می رسد.
*** گوشت گران شد
علی اصغر ملکی رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی از افزایش هزار تومانی نرخ گوشت طی چند روز گذشته خبر داد و گفت: با توجه به سرمای هوا و ورود زئران اربعین، نرخ هر کیلو گوشت گوسفندی ۵۰۰ الی هزار تومان افزایش یافته است.
وی افزود: در حال حاضر هر کیلو شقه بدون دنبه ۳۲ تا ۳۳ هزار تومان به مغازه دار و ۳۶ تا ۳۷ هزار تومان به مشتری عرضه می شود.
ملکی ادامه داد: براساس گزارش بانک مرکزی نرخ گوشت گوسفندی تا هفته پایانی آبان ماه با ثبات بوده است.
***الاکلنگ بازار اقلام اساسی
قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی  اظهار کرد: نرخ برنج خارجی تابع نرخ دلار است  از این رو از ابتدای ماه آینده با رفع ممنوعیت واردات برنج های خارجی ، قیمت های جدید اعمال می شود.
وی افزود: طی ماه های اخیر برنج داخلی با افزایش ۲۰ درصدی قیمت روبرو شده که انتظار می رود با واردات برنج خارجی از ابتدای دی ماه تا حدودی نرخ ها به تعادل برسد.
حسنی تصریح کرد: سایر اقلام همچون حبوبات، قند و شکر طی ماه اخیر با کاهش قیمت روبرو شده است.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار