نکاتی درباره رقیب پرسپولیس در فینال؛ کاشیما آنتلرز ژاپن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175829
تاریخ انتشار: ۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
شاخص : حریف پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا تیم قدیمی و قدرتمند ژاپنی به نام کاشیما آنتلرز است

به گزارش شاخص نیوز: حریف پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا تیم قدیمی و قدرتمند ژاپنی به نام کاشیما آنتلرز است

همه چیز درباره تیم کاشیما آنتلرز ژاپن

کاشیما آنتلرز روز گذشته با کسب تساوی ۳-۳ مقابل سوون سامسونگ به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد و رقیب پرسپولیس شد. باشگاهی ۷۱ ساله که افتخارات و رکورد های بسیاری در فوتبال ژاپن به دست آورده است.

تاسیس

این باشگاه در سال ۱۹۴۷ توسط شرکت صنایع سومیتومو در شهر اوزاکا تاسیس شد. آن ها در سال ۱۹۷۵ به شهر کاشیما منتقل شدند. شهری در استان ایباراکی، جنوب شرقی ژاپن که تنها شصت هزار نفر جمعیت دارد. عمده شهرت کاشیما در ژاپن به شهرک صنعتی آن است که در سال ۱۹۶۳ افتتاح شد و در سال ۱۹۷۳ تکمیل شد. شهرکی با بیش از هزار و پانصد کارخانه که کاشیما را به شهری تولیدی تبدیل کرده است. طبیعت کاشیما به گوزن های آن معروف است. حیواناتی که هر ساله گردشگران بسیاری را به این شهر ژاپنی می کشاند. قدمت گوزن های کاشیما به هزار و سیصد سال می رسد.

افتخارات

پیش از سال ۱۹۹۳ و تاسیس مدل نوین لیگ برتر ژاپن، کاشیما آنتلرز پرافتخار ترین تیم فوتبال ژاپن بود. آن ها در سال ۲۰۰۰ به نخستین تیم تاریخ فوتبال ژاپن تبدیل شدند که در یک فصل، قهرمانی سه گانه داخلی (جی لیگ، جی لیگ کاپ و جام امپراطوری) را کسب کرده است. گوزن ها در سال ۲۰۰۷ به نخستین باشگاه ژاپنی با ده قهرمانی داخلی تبدیل شدند. آن ها در فصول ۲۰۰۷، ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ سه سال پیاپی قهرمان جی لیگ شدند تا رکوردی تاریخی را از آن خود کنند. هشت قهرمانی در جی لیگ، پنج قهرمانی در جام امپراطوری،  شش قهرمانی در جی لیگ کاپ و شش قهرمانی در سوپر جام ژاپن مهم ترین افتخارات گوزن ها است. آن ها در سال ۲۰۱۶ به نخستین باشگاه آسیایی فینالیست جام باشگاه های جهان تبدیل شدند.

اسطوره ها

زیکو (به عنوان سرمربی و بازیکن) و لئوناردو از جمله مهم ترین بازیکنان تاریخ کاشیما آنتلرز هستند. گاکو شیباساکی، پنج سال در کاشیما بازی کرد. ببتو و بیسمارک از دیگر بازیکنان به نام آنتلرز بودند.

فینالیست امروز

گوزن های ژاپنی، چهار هفته مانده به پایان جی لیگ با ۴۶ امتیاز در رده چهارم جدول قرار دارند. با توجه به فاصله چهارده گین سنی ۲۶٫۸ ساله در کنار میانگین ۱۰ کیلومتری دوندگی بازیکنان نشان دهنده تلاش و کوشش جوانان کاشیما برای کسب عناوین فصل است. ارزشمند ترین بازیکن آنتلرز، گن شوجی ۳٫۵ میلیون یورویی اهل ژاپن است. ۵ بازیکن خارجی کاشیما ۱۶٫۷ درصد از عمق ترکیب ۳۰ بازیکنی را شامل می شوند. ارزش همه بازیکنان کاشیما آنتلرز بر روی هم بیش از ۲۰ میلیون یورو است.

فینال لیگ قهرمانان آسیا در دو بازی رفت (۱۲ آبان) در ورزشگاه چهل هزار نفری کاشیما و برگشت (۱۹ آبان) در ورزشگاه آزادی برگزار می شود.

منبع: سیمرغ

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار