ایران جانبی

» نکاتی طلایی که آقایان برای اصلاح ریش باید بدانند
کد خبر: 188735
تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۰
شاخص : زخمی شدن آکنه صورت در آقایان در اثر اصلاح بدون دقت صورت می‌تواند زمینه ساز ایجاد آکنه اسکار و عفونت شدید پوستی شود.
به گزارش شاخص نیوز، جوش صورت در اثر ترشح بیش اندازه چربی در لایه درم پوست صورت در محل فولیکول‌های مو روی می‌دهد و در واقع باکتری‌های مولد آکنه هستند که به ایجاد این التهاب در صورت منجر می‌شوند. این اختلال به دلایل مختلف در زنان مردان، کودکان و حتی سالمندان  دیده می‌شود.
یکی از چالش‌های پیش روی آقایان دارای آکنه اصلاح روزانه صورت است که می‌تواند سبب آسیب دیدن آکنه ها، بروز آکنه اسکار و حتی ایجاد عفونت و ورود باکتری‌های خطرناک درون بدن شود.
کارشناسان به مردان توصیه می‌کنند در ماه‌های اول شروع آکنه صورت به پزشک مراجعه کنند تا علت بروز عارضه شناسایی و راهکار‌های درمانی لازم برای رفع آن در نظر گرفته شود.
//نکاتی طلایی مخصوص اصلاح ریش درآقایان مستعد آکنه//اصلاح صورت بدون آسیب رساندن به آکنه‌های پوستی درآقایان//راهکار‌هایی فوق العاده برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست دارای آکنه درآقایان درزمان اصلاح صورت//اصلاح صورت خطری جدی برای ایجاد عفونت‌های خطرناک درآقایان مستعد آکنه
استفاده از ژل‌های شست و شوی ملایم، مصرف دارو و کرم‌های درمانی و ازهمه مهمتر رعایت نکاتی در زمان اصلاح صورت می‌تواند از تشدید این عارضه و ایجاد ضایعه در پوست جلوگیری کند.
برخی آقایان برای پوشاندن جوش‌های صورت ریش خود را بلند می‌کنند که می‌تواند سبب افزایش عفونت شود به همین دلیل باید ابتدا آکنه درمان و بروز دوباره آن جلوگیری شود.
استفاده از وسایل تیز و برنده ای مانند تیغ، تیغ تیز ریش تراش یا قیچی با زخمی کردن آکنه‌ها می‌تواند زمینه ساز ورود باکتری‌ها به درون بدن شود.
کارشناسان توصیه می‌کنند آقایان با دقت ریش خود را اصلاح و از عبور دادن تیغ ریش تراش بر روی آکنه‌ها خودداری کنند،‌ همچنین استفاده از قیچی با نوک غیر تیز و صرف اندکی وقت سبب جلوگیری از گسترش عفونت ناشی از زخمی شدن آکنه‌ها خواهد شد.
//نکاتی طلایی مخصوص اصلاح ریش درآقایان مستعد آکنه//اصلاح صورت بدون آسیب رساندن به آکنه‌های پوستی درآقایان//راهکار‌هایی فوق العاده برای جلوگیری از آسیب دیدن پوست دارای آکنه درآقایان درزمان اصلاح صورت//اصلاح صورت خطری جدی برای ایجاد عفونت‌های خطرناک درآقایان مستعد آکنه
گاهی اوقات نیز در اثر اصلاح روزانه منظم، فولیکول‌های مو به درون پوست باز می‌گردند و ایجاد نوع التهاب و تورم در محل پوست می‌شوند که نباید با آکنه صورت اشتباه گرفته شود، دگرگون کردن الگوی اصلاح صورت و استفاده از تیغ ریش تراشی مناسب می‌تواند به تدریج سبب رفع این مشکل شود.
کارشناسان به آقایانی که دچار آکنه هستند توصیه می‌کنند از اصلاح روزانه صورت خودداری کنند به ویژه زمانی که دچار تشدید آکنه صورت هستند تا در اثر برخورد اجسام تیز با پوست زخم پوستی ایجاد نشود.
همچنین فشار بیش از اندازه دستگاه ریش تراش به پوست نیز می‌تواند سبب زخمی شدن آکنه‌ها شود، ملایمت در زمان استفاده از ریش تراش و پرهیز از اصطکاک وسیله با مناطق دچار التهاب برای حفظ سلامت پوست توصیه می‌شود.
آقایانی که دچار آکنه پوستی هستند در آرایشگاه‌ها از اصلاح صورت خودداری و اطمینان حاصل کنند که تیغ نو برای اصلاح صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
به طور سنتی آقایان در زمان اصلاح صورت از خمیر ریش و پس از اتمام اصلاح از نوعی فوم استفاده می‌کنند تا صورت آن‌ها دچار آکنه و جوش‌های زیرپوستی نشود.
برخی از محصول‌های تجاری می‌توانند زمینه ساز خشکی، تحریک و التهاب پوستی و ایجاد آکنه شوند برای رفع این مشکل با مراجعه به پزشک مناسب‌ترین محصول متناسب با وضعیت پوست باید انتخاب شود.
برای از بین بردن آکنه اسکار و لکه‌های باقیمانده از آن راهکار‌های درمانی فراوانی از جمله استفاده از محلول‌های لایه بردار، میکرودرم ابرژن یا لیزر درمانی وجود دارد.
منبع: verywellhealth
انتهای پیام/۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار