نکات خواندنی درباره پرینتر ۳ بعدی+تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96836
تاریخ انتشار: ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶
شاخص : علاقه مردم نسبت به پرینترهای سه بعدی هرروز بیشتر می‌شود و دلیل آن هم کاملا مشخص است که دلایل آن را با هم می‌خوانیم.

به گزارش شاخص نیوز ،علاقه مردم نسبت به پرینتر سه بعدی زیاد است چرا که هیچ محدویتی برای تصور وسایلی که دوست دارید در آن وجود ندارد. در نتیجه می‌توانید هر چه را که بخواهید و آرزو دارید حتما تولید کنید. در اینجا مطالب جالبی را در مورد این نوع پرینتر می‌خوانیم.

پرینتر سه بعدی در واقع پرینتر نیست: علی‌رغم استفاده زیاد از این تکنولوژی شاید اسم مناسبی برای آن انتخاب نکرده‌اند. در واقع این پرینتر‌ها «تولیدکنندگانموادافزودنی» هستند. این دستگاه سازنده برای ساختن وسایل پیچیده سه‌بعدی ایجاد شده که  مواد را به صورت لایه لایه قرار می‌دهد تا جسم مورد نظر تولید شود. پس از روی چیزی چاپ یا پرینت نمی‌گیرد.

نکات بسیار جذاب و خواندنی درباره پرینتر 3 بعدی

ناسا ازپرینتر سه بعدی در فضا استفاده می‌کند: دانشمندان به دلایل علمی از این وسیله استفاده می‌کند. ناسا پرینتر سه بعدی‌ای را به فضا فرستاد تا فضانوردان بتوانند با آن قطعات یدکی مورد نیازشان را درست کنند.

نکات بسیار جذاب و خواندنی درباره پرینتر 3 بعدی

ازپرینتر سه بعدی برای خلق انسان استفاده شده‌است: پزشکان از این روش ارزان برای تولید دست و پای مصنوعی و اعضای دیگر استفاده کرده‌اند. همچنین برای فک مصنوعی و لگن هم از این تکنولوژی استفاده می‌شود.

نکات بسیار جذاب و خواندنی درباره پرینتر 3 بعدی

می‌توانید خانه و ماشین هم به صورتسه بعدیپرینت بگیرید: در واقع ماشین استون مارتین جیمزباند در فیلم اسکای فال یکی از ۳ ماشینی بود که به صورت ۳ بعدی تولید شده‌است.

نکات بسیار جذاب و خواندنی درباره پرینتر 3 بعدی

پرینتر سه بعدی برای همه قابل خریداریست: اگر شما ۳۰۰ دلار داشته باشید می‌توانید یک پرینتر سه بعدی نسبتا خوب تهیه کنید.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار