پرداخت بیش از ۲ میلیارد تومان تسهیلات به کارآفرینان قزوینی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 75970
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۰
در راستاي اجراي طرح هاي اقتصاد مقاومتي صورت گرفت
شاخص : مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی برای اقشار مختلف مردم است، گفت: بسیج سازندگی در سال گذشته ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در عرصه‌های مختلف به کارآفرینان پرداخت كرد.

محمدرضا محمدخانی در گفت‌ و گو با خبرنگار اقتصادی شاخص، در خصوص طرح های اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: نظام انقلاب اسلامی ایران مورد تهدیدهای مختلفی از قبیل جنگ ۸ ساله دفاع مقدس، ترور دانشمندان، تحریم و… بوده اما آخرین تهدید دشمن بر روی اقتصاد مقاومتی کشور است.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین در ادامه بیان کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال‌های متوالی و تخصیص دادن یک شعار برای هر سال؛  بسیج سازندگی این کار را از برنامه راهبردی خود قرار داد تا بتواند با کمک بنگاه‌های خود وارد عرصه اقتصاد مقاومتی شود و با یک برنامه‌ریزی مناسب برای مردم یک نگاه اثر بخش به اقتصاد مردمی داشته باشد.

این مسئول با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی برای اقشار مختلف مردم است، گفت: بسیج سازندگی در سال گذشته با همکاری تعدادی از دستگاه‌ها متولی توانست ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات در عرصه‌های مختلف به کارآفرینان بپردازد.

محمدخانیبابیان اینکه بسیج سازندگی در راستای پرداخت  تسهیلات  ابتدا یک بازدید کلی از مکان انتخابی برای توسعه کار دارد، تصریح کرد: این ارگان آمادگی ارائه مشاوره و تسهیلات جهت توسعه و سطح کار تولیدی کارآفرینان را دارد  تا آن‌ها بتوانند خدمات با کیفیت‌تری را به مردم ارائه دهند.

وی با تاکید بر اینکه جوانان باید به خودباوری برسند  گفت: سازمان بسیج سازندگی با توجه به انگیزه‌ کارآفرینان بسیجی و فرمایشات مقام رهبری به این نتیجه رسیده که جوانان می‌توانند با اتکاء بر منابع و نیروی انسانی داخل کشور کارآفرینی کنند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه امام سجاد(ع) قزوین خاطرنشان کرد: بسیجیان در ۸ سال دفاع مقدس به ما ثابت کردند که پیروزند، ان شاءالله جوانان امروز هم  در عرصه اقتصاد مقاومتی  با توجه به انگیزه‌، پشتکار و تفکر  انقلابی خود به درجات بالاتری برسند.

این مسئول در خصوص تسهیلات پرداختی به کارآفرینان گفت: وام‌های پرداختی به صورت خرد بوده و در کل هدف بسیج سازندگی ارائه تسهیلات برای ایجاداشتغال استو در صورت توسعه بیشتر کار تسهیلات دیگری برای ادامه  پرداخت خواهد شد.

محمدخانی در ادامه با اشاره به بهره بازپرداختی تسهیلات ارئه شده گفت: تسهیلات پرداختی برای صنایع مختلف متغیر است اما در کل سود پرداختی وام ۲۶ درصد بوده ولی سازمان بسیج مستضعفین به خاطر انگیزه بسیجیان برای توسعه کار؛ ۱۰ درصد از سود پرداختی را خودمتقبل می شود.

وی خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی یک دوره ۶ ماهه را تحت عنوان دوره تنفس برای کارآفرینان قائل شده  که اگر تولید کننده‌ای  با توجه به تولید اولیه؛ توان پرداخت تسهیلات را نداشته باشد در طی زمان در نظر گرفته شده بتواند حداکثر بهره‌وری لازم را داشته باشد.

این مسئول در انتها با اشاره به ارائه مشاوره به تولیدکنندگان افزود: بسیج سازندگی متقضیان را با توجه به داشته‌هایشان در یک بانک اطلاعاتی دسته بندی کرده تا بر اساس نیاز آنها به ارائه مشاوره، تسهیلات یا آموزش بپردازد،  که در این خصوص بسیج سازندگی  با همکاری یکی از موسسات بنیاد تعاون بسیج برای تضمین فروش کالا، بازارچه‌ای را ایجاد کرده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار