ایران جانبی

» نگاه به خارج، اقتصاد کشور را فلج کرد/ برجام به جز فرصت سوزی حاصلی نداشت
کد خبر: 210761
تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۹ - ۸:۵۲
کارشناس مسائل سیاسی:
شاخص : کارشناس مسائل سیاسی گفت: در برجام هم طرف مقابل به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبود و خروج امریکا از برجام نشان داد که آن‌ها به هیچ یک از توافقات خود متعهد نیستند

مرتضی امیری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به صحبت‌های روز گذشته وزیر امور خارجه در مجلس درباره دستاوردهای برجام اظهار کرد: متاسفانه سیاست امور خارجه کشور تمام تخم مرغ‌ها را در سبد مذاکره گذاشت، درحالی که اگر این انرژی را در اقتصاد مقاومتی و ظرفیت‌های داخلی صرف می‌کرد نیز به نتایج خیلی خوبی دست پیدا می‌کرد.

وی افزود: یکی از ضعف‌های دولت این بود که درواقع به جای نگاه به درون نیز نگاه به بیرون داشت و به دست بیگانگان چشم دوخته بود؛ لذا در ماجرای برجام نتیجه‌ای برای کشور حاصل نشد و درواقع هفت سال کشور را معطل برجام کرد.

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در برجام هم طرف مقابل به هیچ یک از تعهدات خود پایبند نبود و خروج امریکا از برجام نشان داد که آن‌ها به هیچ یک از توافقات خود متعهد نیستند؛ از این رو بهترین راهکار این بود که دولت نگاه به داخل داشته باشد و به اقتصاد مقاومتی جامه عمل بپوشاند.

متاسفانه دولت اعتقادی به داخل ندارد

امیری نژاد با بیان اینکه متاسفانه دولت اعتقادی به داخل ندارد، یادآور شد: آقای ظریف کتابی تحت عنوان “سفیر” دارد که در آن عنوان می‌کند باید در برابر امریکا زانو بزنیم؛ لذا تا زمانی که وزیران و مدیران میانی ما تفکر غرب‌گرا داشته باشند و اعتقادی به مبانی اسلام، نیروی جوان و سرمایه داخلی نداشته باشند؛ نمی‌شود کاری کرد.

وی ادامه داد: تنها راه حل مشکلات کنونی کشور تکیه بر توان داخلی و بها دادن به نیروی جوان است و از طرفی هم مسئولین ما باید روحیه انقلابی و جهادی را داشته باشند؛ اگر بحث اقتصاد مبتنی بر نفت را کنار بگذاریم و اقتصاد مقاومتی را چشم انداز قرار دهیم؛ قطعا می‌توانیم بر مشکلات غلبه کنیم.

کارشناس مسائل سیاسی بیان کرد: نگاه به خارج نه تنها مشکلی را حل نمی‌کند بلکه مانند یک ویروس واگیردار نیز موضوع را حادتر هم می‌کند؛ اگر بخواهیم به شکوفایی اقتصادی دست یابیم باید نگاه به بیرون را حذف کنیم و واقع بینانه نسبت داشته‌های داخلی خود نیز معتقد باشیم.

امیری نژاد تاکید کرد: ما مشکلات حادی در کشور نداریم و این مسئله مبتنی بر این است که به تولید داخلی بها دهیم و چرخه اقتصادی را بر پایه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل نیز حرکت دهیم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار