نگاه غربگرا، ایران را تبدیل به بازار خارجی‌ها کرده است/ رونق تولید بیکاری را ریشه‌کن می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 186883
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۱:۰۵
عضو خبرگان رهبری:
شاخص : عضو خبرگان رهبری گفت: مردم، مسئولین و سرمایه گذاران به تولید فکر کنند و آن زمان است که بیکاری از بین می‌رود و یا به حداقل می‌رسد.

آیت الله علی اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به شعار سال مبنی بر رونق تولید، اظهار کرد: متاسفانه در برخی از مسئولین روحیه وابستگی به غرب وجود دارد و دلشان می‌خواهند که غربی‌ها را از خود راضی کنند.

وی افزود: این روحیه ‌می‌طلبد که بر اساس میل سردمداران غرب و طبق رضایت آن‌ها قدم بردارند.

عضو خبرگان رهبری در ادامه گفت: ما می‌بینیم که اینگونه روحیه‌ها و افراد که برداشت اینچنینی دارند به تولید و رونق تولید فکر نمی‌کنند بلکه به صادرات و واردات تمرکز دارند.

اسلامی بیان کرد: توازن هم در این صادرات و واردات ملاحظه نمی‌شود لذا این روحیه کشور را از بیکاری و فشار اقتصادی و معیشتی نجات نمی‌دهد.

نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان اضافه کرد: این روحیه بازار چندصد میلیونی ایران و منطقه را برای غربی‌ها آماده می‌کند؛ بازار خوبی برای خارجی‌ها فراهم می‌کنند.

نباید تفکر وابستگی به غرب در کشور رواج پیدا کند

وی ابراز کرد: بعضی از این افراد و مسئولین حتی تا کنون نمی‌خواستند با کشورهایی همچون چین، ژاپن و کره جنوبی و کشورهای همسایه ارتباط تنگاتنگ داشته باشیم بلکه اصرار و دیدشان غرب است و نگاهشان به اروپا و امریکا است.

عضو خبرگان رهبری تصریح کرد: با این روحیه و دید کشور از بیکاری و تورم فاصله نمی‌گیرد لذا مقام معظم رهبری با تاکید بر این جمله که رونق تولید باید در کشور ملاک کار باشد، سال ۹۸را رونق تولید نامگذاری کردند.

اسلامی افزود: نباید تفکر وابستگی به غرب در کشور رواج پیدا کند و مردم، مسئولین و سرمایه گذاران به تولید فکر کنند و آن زمان است که بیکاری از بین می‌رود و یا به حداقل می‌رسد.

وی ادامه داد: امیدواریم نگاه به غرب در مسئولین محوری و اقتصادی کشور از بین برود و دولتمردان باید رهنمود رهبر معظم انقلاب را ملاک قرار دهند و معیار تمامی کارها در نظر گیرند.

عضو خبرگان رهبری افزود: تا کنون هر جا از رهبر انقلاب اطلاعت شده نیز فایده و خیر نصیب شده است چراکه در حوزه نظامی و دفاعی از آنجایی که اطاعت از رهبری اجرا شده است شاهد پیشرفت‌های بی نظیری بوده‌ایم.

وی در پایان گفت: اما دولتمردانی که از مقام معظم رهبری اطلاعت نداشتند در همان نقطه شاهد ضعف و صدمات بسیار به کشور و ملت بوده‌ایم؛ امیدواریم روحیه وابستگی به غرب از بین برود و شاهد رونق تولید باشیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار