مسوولین کشور با نگاه ملی در جهت جذب گردشگر برای استان قزوین تلاش کنند
کد خبر: 112833
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۹
عضو هیات عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه:
شاخص : عضو هیئت عالی حل اختلاف قوای سه‌گانه با اشاره به ناشناخته ماندن بسیاری از میراث تاریخی استان قزوین، گفت: مسوولین کشور با نگاه ملی و در راستای توجه به موضوع مهم گردشگری، ثروت‌های مهم این استان را رصد و در جذب گردشگر تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت‌الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد عضو هیات عالی حل اختلاف قوای سه گانه عصر روز گذشته در یازدهمین اجلاس شهرداران جاده ابریشم که در شبستان امام علی (ع) مسجدالنبی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به سرمایه، ظرفیت‌ها و استعدادهایی که در استان قزوین وجود دارد باید راهبرد دیگری را برای توسعه استان ارائه کرد.

وی افزود: شاید اگر بخواهیم نام ۱۰ شهر مهم جهان را در داشتن سرمایه فرهنگی و علمی نام ببریم باید نام قزوین را در کنار این شهرها قرار داد.

عضو هیات عالی حل اختلاف قوای سه گانه با اشاره به اینکه قزوین در تاریخ جایگاه ممتازی داشته است، عنوان کرد: در کوریدور ارتباط شرق و غرب در جاده ابریشم نامی که برای ارتباط آسیا و اروپا همیشه می‌درخشیده قزوین بوده است.

ابوترابی فرد ادامه داد: قزوین به عنوان اولین پایتخت دولت بزرگ صفوی مهم ترین نقش را در ارتقاء جایگاه سیاسی کشور ایفا کرده و به عنوان یک قطب مهم اقتصادی، کشاورزی و تجاری در رشد و پیشرفت اقتصادی ایران نقش تعیین کننده‌ای داشته است.

وی اذعان داشت: باید در برنامه توسعه استان به میراث کهن تاریخی توجه ویژه داشت، متاسفانه بسیاری از سرمایه‌ها و میراث تاریخی ما ناشناخته است که مسوولان استان باید با اراده به احیا آن‌ها اقدامکنند.

این مسوول با تاکید بر اینکه احیا مجموعه دولتخانه هم باید به دست مدیریت شهری سپرده شود، گفت: مسوولین کشور با نگاه ملی و در راستای توجه به موضوع مهم گردشگری، ثروت‌های مهم این استان را رصد و در جذب گردشگر تلاش کنند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: این اجلاس در معرفی شهر قزوین و سایر شهرها و کشورهایی که در مسیر جاده ابریشم قرار دارند بسیار مهم است.

وی در پایان با بیان اینکه جاده ابریشم به عنوان عامل مهم در حفظ رشد اقتصادی است، افزود: کشورهایی که در این اجلاس حضور دارند، با همفکری و تبادل‌نظر در راستای ایجاد سرمایه‌های مهم اقتصادی گام بردارند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار