ایران جانبی

» نگرانی رئیس فیفا از تاخیر در برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲
کد خبر: 206811
تاریخ انتشار: 19 سپتامبر 2020 - 11:58
شاخص : رئیس فیفا از تاخیر در برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به دلیل ویروس کرونا ابراز نگرانی کرد.

به گزارش شاخص، اوایل این ماه اعلام شد مسابقات کونکاکاف طبق برنامه در ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) برگزار نخواهد شد. قرار بود ۳۰ تیم ملی در مرحله نخست مسابقه دهند، اما این رقابت‌ها تا ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند و فروردین) به تعویق افتاد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا هم مسابقات مقدماتی جام جهانی را به تعویق انداخت. مسابقات مقدماتی آسیا برای جام جهانی ۲۰۲۲ در حال حاضر در مرحله مرحله گروهی مرحله دوم است و ۴۰ کشور هنوز درگیر آن هستند. تیم‌ها نیز ۳ یا ۴ مسابقه برای بازی دارند.

اینفانتینو در کنگره فیفا که به طور مجازی برگزار شد تاکید کرد این تاخیر‌ها باعث نگرانی فیفا شده است. وی پیشنهاد کرد پنجره‌های بین‌المللی اضافی نیاز است ایجاد شود تا این اطمینان به وجود بیاید که مسابقات در زمان لازم کامل می‌شود.

رئیس فیفا تاکید کرد می‌توان مسابقات را در یک مکان خاص برگزار کرد تا نیاز به برگزاری رقابت‌های خانگی و خارج از خانه نباشد.

جیانی اینفانتینو رئیس فیفا  در این باره گفت: من نگرانم. این یک مشکل واقعی است، به ویژه اگر ویروس کرونا ضعیف نشود و نتوانیم در شرایط عادی مسابقات را برگزار کنیم.

او افزود: کشور‌های اروپایی رقابت را از سر گرفتند. ما تابع مقامات بهداشتی هستیم و نمی‌توانیم خیلی چیز‌ها را تحمیل کنیم.

رئیس فیفا خاطرنشان کرد: ممکن است ما در جام جهانی ۲۰۲۲ که نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) برگزار می‌شود، کمی خوش‌ شانس باشیم و این موضوع کمی به ما زمان می دهد. کاملا مشخص است که جام جهانی مسابقات بسیار مهمی است و در اولویت‌ ما قرار دارد. ما باید اطمینان داشته باشیم که مسابقات مقدماتی برگزار می‌شود.

انتهای پیام/1100

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار