نیروهای مسلح ایران اسلامی در اوج آمادگی و وحدت قرار دارند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119211
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۳۸
معاون اجرایی نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران:
شاخص : معاون اجرایی نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه انقلاب اسلامی در دهه چهارم و در مسیر پیشرفت و عدالت قرار گرفته است گفت: قدرت ابزاری برای حاکمیت دین است و امروز نیروهای مسلح در اوج آمادگی و وحدت خود قرار دارند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، امیر سرتیپ محمد فهمیده معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین و ارشد نظامی ارتش ج.ا.ا از منطقه قزوین و زنجان که در سالن همایش ۲۹ فروردین برگزار شد، اظهار کرد: ۲ هزار و ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی، وجود تنگه هرمز به عنوان گذرگاه انرژی منطقه خلیج فارس و اتصال به قاره اروپا و آمریکا از جمله امتیازات جغرافیایی کشور ما است.

وی با اشاره به اینکه روزانه بیش از ۱۸ میلیون بشکه نفت از تنگه هرمز عبور می‌کند، افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، دشمنی‌ها و حساسیت منطقه‌ای و جهان علیه علیه کشور افزایش پیدا کرد لذا نیروهای مسلح هر چه مقتدر، آماده و پیشرفته‌تر باشند از نظر سیاسی، اقتصادی و بین‌المللی در بالاترین سطح خواهیم بود.

معاون اجرایی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اندیشه‌های دفاعی امام راحل(ره) یادآورشد: امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی با حفظ و حمایت از ارتش به عنوان یک نیروی اسلامی موجب پیوند آن با معنویت و مردم شد.

امیر فهمیده ادامه داد: تشکیل سپاه پاسداران به عنوان یک نیروی جوان، انقلابی و پرشور در کنار تخصص و تعهد ارتش و در نهایت تشکیل نیروی مقاومت بسیج از تدابیر ارزشمند دفاعی رهبر کبیر انقلاب برای حفظ امنیت و اقتدار کشور بود.

وی عنوان کرد: امام (ره) فرمودند؛ ارتش جمهوری اسلامی ایران جوهر اسلامی، اخلاقی، دینی و استقلال خود را در ۸ سال دفاع مقدس نشان داد و القابی همچون ارتش حزب‌الله، ارتش کارا و مردمی به خود گرفت.

معاون اجرایی نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: در واقع نیروهای مسلح ارتش، سپاه و نیروی انتظامی با پشتوانه بسیج میلیونی و مردم در این کشور تشکیل شد.

امیر فهمیده در ادامه گفت: هندسه ارزشمند کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با مولفه‌های مبارک رهبری حکیم و بصیر، نیروهای مسلح آماده و مردم انقلابی ایجاد شد و به سمت تمدن بزرگ اسلامی که صاحب اصلی آن امام عصر(عج) است حرکت می‌کند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی در دهه چهارم خود در مسیر پیشرفت و عدالت قرار گرفته است، اذعان داشت: “مدیریت جهادی” کلید واژه زیبایی است که مقام معظم رهبری برای آحاد جامعه جهانی آفریدند که سابقه عملیاتی آن در نهضت پیامبر و در ادامه حماسه بزرگ عاشورا است.

معاون اجرایی نیروی زمینی جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: پیشرفت و عدالتی که شاید امروز بسیاری از ابرقدرت‌ها شعار آن را می‌دهند در انقلاب اسلامی همراه با اخلاق و معنویت و کامل کننده جامعه بشری است.

امیر فهمیده افزود: اگر امروز کشور ما به عنوان یک کشور مستقل و مقتدر در منطقه و فرا منطقه ایفای نقش می‌کند که در سایه وحدت، یکپارچگی، معنویت و عنایت خداوند است.

وی ادامه داد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران در پایان ۸ سال دفاع مقدس، حرکتی در جهت ارتقاء توان عملیاتی و حتی تهاجمی بوده که تمامی آن با انگیزه معنوی و دینی و حاکمیت  دینی همراه بوده است.

معاون اجرایی نیروی زمینی جمهوری اسلامی در پایان تاکید کرد: شعار جمهوری اسلامی ایران، قدرت ابزاری برای حاکمیت دین است و امروز نیروهای مسلح در اوج آمادگی و وحدت گوش به فرمان مقام معظم رهبری آماده هستند هر گونه تهدید ذدشمن را حتی در ذهن و اندیشه از بین ببرند.

انتهای پیام/

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار