نیمه‌کاره رها شدن پروژه‌های گردشگری به دلیل کمبود اعتبارات
کد خبر: 108026
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۹
معاون گردشگری استان خبر داد:
شاخص : معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: طرح‌های نیمه‌کاره گردشگری استان به دلیل کمبود اعتبارات رها شده است.

نادر محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شاخص، با اشاره به نیمه کاره رها شدن پروژه گردشگری استان به دلیل کمبود اعتبارات، اظهار کرد: ۲۳ طرح گردشگری در استان با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره رها شده است.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین عنوان کرد: چهار مجتمع خدمات رفاهی، چهار هتل، چهار رستوران بین راهی، چهار مرکز اطلاع‌رسانی و خدمات‌دهی به گردشگران و سه مجموعه بوم‌گردی از جمله این طرح ها است.

این مسئول خاطرنشان کرد: بسیاری از بانک‌ها اجرای طرح های گردشگری را توجیه پذیر نمی دانند در حالی که کم ریسک ترین طرح ها برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری است.

محمدی با اعلام اینکه طرح‌های یاد شده برای تکمیل و بهره‌برداری به یک هزار و ۵۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارند، افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای یک‌هزار و ۴۰۰ نفر به شکل مستقیم اشتغال‌زایی می‌شود.

وی یادآور شد: در حال حاضر ۲۱۷ واحد گردشگری شامل هتل و میهمانپذیر، خانه مسافر، مجتمع های خدمات رفاهی و رستوران های بین راهی، دفاتر خدمات گردشگری و مسافرتی، سفره خانه ها و آموزشگاه های گردشگری در استان فعالیت می کنند که در این واحدها برای یک هزار و ۷۶۰ نفر شغل ایجاد شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار