نیمی از جرائم نیروهای مسلح فرار خدمتی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82755
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
در مجمع پیشگیری از وقوع جرم مطرح شد؛
شاخص : معاون نیروی انسانی ناجا در مجمع پیشگیری از وقوع جرم قزوین گفت: نیمی از جرائم نیروهای مسلح مربوط به فرار از خدمت است.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سردار محمد تقی عصار معاون نیروی انسانی ناجا دیروز در مجمع پیشگیری از وقوع جرم قزوین اظهار کرد: تخلف کارکنان نیروهای مسلح که بخش زیادی از آن سربازان نظام وظیفه تشکیل می دهند ناچیز است و نیمی از آن هم مربوط به فرار از خدمت است.

این مسئول تصریح کرد: طبق برنامه ستاد کل نیروهای مسلح، سالانه باید۲ درصد از جرائم کاهش یابد که این مهم با همکاری دستگاه ها از جمله دستگاه قضایی، شناسایی عوامل جرم و حضور مقتدرانه پلیس در تمام نقاط میسر است.

عصار خاطرنشان کرد: یکی از عوامل کاهش جرم در نیروهای مسلح، نظارت فرماندهان، مسئولان و نهادهای نظارتی همچون عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات است که با تقویت روحیه معنوی در بین کارکنان می توانند میزان جرم و تخلفات را کاهش دهند.

استاندار قزوین هم در این مجمع گفت: راهکار عملی پیشگیری از فرار از خدمت، فرهنگ سازی عمومی، جذاب کردن دوران سربازی و پیش بینی شغل برای آینده سربازان است.

همتی تاکید کرد: ارتقاء روحیه مسئولیت پذیری در گروه های مختلف مردم، به امنیت پایدار در جامعه منتهی می شود.

سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان و امیر شهری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین هم دیدگاه های خود را در خصوص پیشگیری از فرار سربازان بیان کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار