Iranjb.ir

نیمی از جرائم نیروهای مسلح فرار خدمتی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82755
تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۴ - ۸:۳۰
در مجمع پیشگیری از وقوع جرم مطرح شد؛
شاخص : معاون نیروی انسانی ناجا در مجمع پیشگیری از وقوع جرم قزوین گفت: نیمی از جرائم نیروهای مسلح مربوط به فرار از خدمت است.
IMAGE_ljgadtv

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سردار محمد تقی عصار معاون نیروی انسانی ناجا دیروز در مجمع پیشگیری از وقوع جرم قزوین اظهار کرد: تخلف کارکنان نیروهای مسلح که بخش زیادی از آن سربازان نظام وظیفه تشکیل می دهند ناچیز است و نیمی از آن هم مربوط به فرار از خدمت است.

این مسئول تصریح کرد: طبق برنامه ستاد کل نیروهای مسلح، سالانه باید۲ درصد از جرائم کاهش یابد که این مهم با همکاری دستگاه ها از جمله دستگاه قضایی، شناسایی عوامل جرم و حضور مقتدرانه پلیس در تمام نقاط میسر است.

عصار خاطرنشان کرد: یکی از عوامل کاهش جرم در نیروهای مسلح، نظارت فرماندهان، مسئولان و نهادهای نظارتی همچون عقیدتی سیاسی و حفاظت اطلاعات است که با تقویت روحیه معنوی در بین کارکنان می توانند میزان جرم و تخلفات را کاهش دهند.

استاندار قزوین هم در این مجمع گفت: راهکار عملی پیشگیری از فرار از خدمت، فرهنگ سازی عمومی، جذاب کردن دوران سربازی و پیش بینی شغل برای آینده سربازان است.

همتی تاکید کرد: ارتقاء روحیه مسئولیت پذیری در گروه های مختلف مردم، به امنیت پایدار در جامعه منتهی می شود.

سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان و امیر شهری فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین هم دیدگاه های خود را در خصوص پیشگیری از فرار سربازان بیان کردند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار