نیمی از واحدهای مسکن مهر روستایی مقام سازی شد
کد خبر: 115633
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱:۱۰
مدیرکل بنیاد مسکن استان:
شاخص : مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین گفت: با مقاوم سازی ۵۱ هزار واحد مسکونی روستایی نیمی از واحدهای مسکن مهر روستایی مقاوم سازی و بازسازی شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، علی همتیان روز گذشته در نشست خبری با اعلام اینکه نیمی از واحدهای مسکن مهر روستایی مقام سازی شده است، اظهار کرد: از مجموع ۸۶ هزار واحد روستایی موجود در سطح استان ۵۱ هزار و ۳۶۸ واحد آن مقاوم سازی و بازسازی شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین با اشاره به فعالیت بنیاد مسکن در مقاوم سازی مسکن روستایی،تصریح کرد: با توجه به مقاوم سازی و بازسازی ۲۳ هزار واحد مسکن روستایی از سال ۹۰ تا ۹۴، امسال نیز سه هزار واحد سهمیه این استان در نظر گرفته شده اما محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

این مسوول خاطرنشان کرد: برای ۴۰۰ واحد مسکونی استان وام ۲۰۰ میلیون ریالی و برای نوسازی ۲ هزار و ۶۰۰ واحد روستایی وام ۱۸۰ میلیون ریالی در نظر گرفته شده که این امر به مهاجرت معکوس، ابقای روستائیان در روستاها و عمران آبادی ها نیز منجر خواهد شد.

وی اضافه کرد: سهمیه خاصی برای بازسازی و مقاوم سازی مناطق آسیب دیده اسفرورین و لوشکان علاوه بر سهمیه یاد شده به استان با سود بانکی پنج درصد و بازپرداخت ۱۵ ساله اختصاص یافته است.

این مسوول یادآور شد: افق ۱۰ ساله طرح هادی در ۲۵۰ روستا به پایان رسیده و امیدواریم امسال به مناسبت روز روستا نیز شاهد تسریع در بازنگری این طرح ها تا ۲ سال آینده باشیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار