نیم میلیارد دلار قاچاق کفش به کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 95487
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ - ۶:۵۷
شاخص : رئیس اتحادیه کفش دست دوز گفت: فقط 7 میلیون دلار از حدود نیم میلیارد دلار واردات کفش به کشور قانونی است.

به گزارش شاخص نیوز،رسول شجری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حجم تولید کفش ایرانی مازاد بر نیاز بازار است و این واردات نیز مزید بر علت افزود: هر ۱۰۰ میلیون دلار واردات کفش به کشور سبب بیکاری ۶ هزار کارگر در این صنعت می شود.

وی با اشاره به تعطیلی ۵۰ درصد از واحدهای تولید کفش در حال حاضر تصریح کرد: باید واحدهای تولیدی مانند سالهای گذشته به دلیل نیاز بازار در شب عید، پاسخگوی نیاز باشند، اما بخش اعظمی از این واحدها به دلیل رکود بازار و واردات قاچاق تعطیل است.

شجری قیمت کفشهای برند خارجی را کاذب و به دلیل بالا بودن قیمت دلار در کشور و نوسانات آن دانست و گفت: بسیاری از سودجویان کفش تولید داخل را به عنوان برند در بازار عرضه می کنند که ما توصیه می کنیم مردم از خرید کفشهای برند خودداری کنند و یا در صورت مشاهده تخلف با شماره های ۷۷۵۳۱۸۶۰ و  ۷۷۵۳۱۱۲۲ تماس گرفته و شکایت خود را مطرح کنند.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز، بازار کفش کشور را اشباح دانست و ادامه داد: ظرفیت تولید کفش هم اکنون معادل ۲۵۰ میلیون جفت و مصرف ۲۰۰ میلیون جفت در سال است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون واحدهای کفش با ۵۰ تا ۶۰ درصد ظرفیت کار می کند گفت: در صورت کارکردن با تمام ظرفیت قادر به تولید کفش تا دو برابر نیاز کشور هستیم.

شجری صادرات در بخش کفش را با رکود مواجه دانست و افزود: برای حفظ بازار کفش داخل باید تولیدکننده کیفیت کفش تولیدی خود را افزایش داده و قیمتها را تعدیل کند.

رئیس اتحادیه کفش دست دوز در باره قیمت کفش در بازار گفت: قیمت کفش مردانه از ۷۰ هزار تا ۲۵۰ هزار تومان و کفش زنانه از ۵۰ تا ۲۵۰ هزار تومان است که این قیمتها براساس جنس مصرفی و نوع کار انجام شده بر روی کفش و میزان عرضه و تقاضا تعیین می شود.

منبع: شفاف 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار