هاشمی به دیدار سرافراز رفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56434
تاریخ انتشار: ۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۰۳
شاخص : وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در عصر دومین روز از هفته سلامت در نشستی صمیمی میهمان رئیس سازمان صدا و سیما شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در عصر دومین روز از هفته سلامت در نشستی صمیمی میهمان رئیس سازمان صدا و سیما شد.

در این نشست که شماری از معاونان وزارت بهداشت و محمد سرافراز حضور داشتند، ابتدا برخی از مسئولان حوزه سلامت کشور با قدردانی از بخش‌های مختلف رسانه ملی در انعکاس فعالیت‌های صورت گرفته بهداشتی و درمانی به بیان دیدگاه‌های خود در خصوص تعامل و همکاری بیشتر وزارت بهداشت و سازمان صدا و سیما پرداختند.

همچنین توجه به آموزش پزشکی عمومی، اطلاع رسانی در خصوص پیشگیری از بیماری‌ها، شیوه زندگی سالم، توجه به چراغ راهنمایی محصولات غذایی در تبلیغات، کمک صدا و سیما در ادامه مسیر اجرای طرح تحول سلامت و تشکیل اتاق فکر میان وزارت بهداشت و رسانه ملی از مهمترین موضوعاتی بود که معاونان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نشست خود با رییس صدا‌و‌سیما مطرح کردند.

اختصاص بالاترین سهم در تولیدات رادیویی به حوزه سلامت، تولید ۹۱ عنوان برنامه پزشکی در سیما در سال گذشته، بازسازی شورای سیاست گذاری سلامت و حضور مشاوران سلامت در شبکه‌هایی رادیویی و تلویزیونی، آمادگی برای تشکیل کمیته مشترک میان وزارت بهداشت، رسانه ملی و بخش خصوصی برای تبلیغ کالاها و محصولات سلامت محور، پیوست مستند سازی برای طرح‌های پژوهشی ملی در حوزه سلامت و انعکاس آن در شبکه سلامت سیما، داشتن استراتژی تولید پیام‌های بهداشتی در وزارت بهداشت و انعکاس آن از شبکه‌های صدا و سیما و همچنین تولید سریال‌هایی با مضمون «پزشک و سلامت» از جمله محورها و پیشنهاداتی بود که معاونان رسانه ملی در این نشست ارائه کردند.

در بخشی از این نشست،دکتر هاشمی – وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی – با قدردانی از تلاش‌های موثر رسانه ملی در بخش رادیو، تلویزیون و خبر گفت: باید کاری کنیم که همه دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها به همراه رسانه‌ها خود را در سلامت مردم و جامعه شریک بدانند.

وزیر بهداشت در ادامه با بیان اینکه امسال محور کارمان در حوزه بهداشت خواهد بود و رسانه ملی می‌تواند کمک حال ما باشد، پیشنهاد تشکیل کارگروه میان وزارت بهداشت و سازمان صدا و سیما را داد تا بسته همکاری بیشتر این دو نهاد برای سال ۹۴ تدوین شود که با اقبال رئیس و معاونان رسانه ملی همراه شد.

سرافراز نیز در پایان این نشست دو و نیم ساعته با قدردانی از تلاش‌های وزیر بهداشت و مسئولان وزارت بهداشت در خصوص اجرای موفقیت آمیز طرح تحول سلامت از آمادگی رسانه ملی برای پیشبرد اهداف طرح تحول و آسیب‌شناسی آن برای رفع نواقص این طرح ملی خبر داد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار