هجمه علیه شورای نگهبان آب به آسیاب دشمن ریختن است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91945
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۹:۲۹
رئیس دفتر نظارت شورای نگهبان استان:
شاخص : رئيس دفتر نظارت شوراي نگهبان استان قزوين با بیان اینکه هجمه علیه شورای نگهبان در طول تاریخ و از زمان مجلس ششم تاکنون همواره وجود داشته است، تصریح کرد: برخی جریانات با حمله به شورای نگهبان آب به آسیاب دشمن ریخته و نقشه‌ آن‌ها را اجرایی می‌کنند.

علی قابل در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی شاخص، با اشاره به اینکه طبق قانون مجلس شورای اسلامی اسامی تائید شدگان باید در ۲۷ بهمن نهایی شود، اظهار کرد: افرادی که در هیئت مرکزی تائید اما در مرحله دوم رد صلاحیت شده‌اند به مدت ۳ روز فرصت اعتراض دارند.

رئیس دفتر شورای نگهبان افزود: شورای نگهبان مجدداً پرونده‌های معترضین را از امروز تا ۲۷ بهمن بررسی کرده و نتیجه نهایی را به وزارت کشور ابلاغ می‌کند.

این مسئول در ادامه گفت: از ۲۸ بهمن فرمانداری‌ها اسامی کاندیداها را برای شروع تبلیغات به چاپ رسانده و از ساعت ۲۴ شب بیست نهم بهمن کاندیداها می توانند به مدت یک هفته تبلیغات کنند.

قابل یادآور شد: نتیجه تائید صلاحیت خبرگان رهبری تا ۲۱ بهمن اعلام خواهد شد و فرصت ۷۲ ساعته‌ برای انصراف و ۴۸ ساعت برای جابه جایی کاندیدا برای یکسان سازی تعداد آن‎‌ها در برخی حوزه‌ها وجود دارد.

وی عنوان کرد: تبلیغات کاندیداهای انتخابات خبرگان به مدت ۱۴ روز از روز  ۲۲ بهمن شروع و تا ۵ اسفند پایان می یابد که تا آن زمان هرگونه تبلیغات ممنوع و تخلف محسوب شده که عدم رعایت آن برخورد قضایی را به دنبال دارد.

این مسئول با بیان اینکه هجمه علیه شورای نگهبان در طول تاریخ و از زمان مجلس ششم تاکنون همواره وجود داشته است، تصریح کرد: برخی جریانات با حمله به شورای نگهبان آب به آسیاب دشمن ریخته و نقشه‌ آن‌ها را اجرایی می‌کنند.

قابل تاکید کرد: افرادی برای دست یافتن به منافع شان به خود اجازه هجمه علیه شورای نگهبان می‎دهند و این نشان دهنده عدم تبعیت از قانون است در حالی که دم از قانون‌مداری می‌زنند.

وی با بیان اینکه امام راحل همواره با کارشکنی علیه شورای نگهبان مقابله می‌کرد، افزود: شورای نگهبان امتحان خود را طی ۳۷ سال پس داده است چرا که فقهای آن هم مورد تائید امام خمینی(ره) و هم تایید مقام معظم رهبری هستند.

رئیس دفتر شورای نگهبان تاکید کرد: سست کردن پایه‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی که بر مبنای اعتقادات دینی بنیان‌گذاری شده است در پیشگاه خداوند قابل قبول نبوده و شورای نگهبان با استقامت در برابر این حملات ایستادگی و صبوری خواهد کرد.

قابل با بیان اینکه ملت ایران با شناخت مناسب از دشمن و موقعیت همیشه در صحنه بوده اند، تصریح کرد: ۲۲ بهمن میعادگاه بیعت با امام، شهدا و ارزش های انقلاب اسلامی است و از طرفی در آستانه انتخابات حضور با شکوه مردم موجب تقویت اقتدار کشور و یاس دشمنان خواهد شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰/ت۱/ح

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار