هجوم فرهنگ غلط بیگانه به سبک زندگی اسلامی/ حضور بانوان در اجتماع متناسب با هویت حقیقی باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 91808
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۸:۲۹
دبیر شورای بسیج خواهران جامعه پزشکی هشدار داد
شاخص : دبیر شورای مرکزی خواهران سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با تاکید بر حفظ جایگاه زنان متناسب با هویت حقیقی گفت: شرافت مادر بودن و تکریم ارزش همسری با هجوم فرهنگ غربی ها کمرنگ شده است.

دکتر فاطمه محمدبیگی در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص نقش زنان در پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به سخن امام خمینی (ره) ” اگر زنان نبودند این انقلاب به پیروزی نمی‌رسید” اظهار کرد: فلسفه پیروزی انقلاب این است که مردانی که در انقلاب اسلامی به معراج راه یافته‌اند در دامن زنان انقلابی پرورش شده‌اند.

دبیر انجمن پزشکان استان قزوین با اشاره به سخن امام خمینی (ره) در سال ۴۲ ” یاران من در گهواره هستند” خاطرنشان کرد: همان فرزندانی که در گهواره بودن سال ۵۷ قیام کرده و موجب پیروزی انقلاب شدند چه بسا که این فرزندان در کنار مادران با بصیرت، شجاع و پیشرو بزرگ شده‌اند.

دبیر شورای مرکزی خواهران سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور با بیان اینکه زنان همراه با مردان در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشتند، تصریح کرد: حضور زنان در دفاع مقدس نیز بسیار چشمگیر بوده و در خطوط پشت جبهه، پشتیبانی، پرستاری و…. دوش به دوش مردان ایستاده و از وطن خود دفاع کردند.

این مسئول با اشاره به آرمان گرایی، ایثار و عدالت طلبی به عنوان مشخصه‌های انقلابی افزود: زنان ما در زمان انقلاب با ایمان قوی و ایثار در زندگی خود برای رسیدن به اهداف بزرگتر و آرمان‌های خود تلاش کردند.

محمدبیگی با اشاره به نگاه ابزاری و ظاهری به جایگاه زن در دوران قبل از انقلاب گفت: تحولاتی که در انقلاب برای زنان رخ داد سبب حرکت زنان از حالت ابزاری به سمت کرامت انسانی شد و هویت حقیقی با تعالی انقلاب بازیابی شد.

وی با بیان اینکه رفع ظلم و تبعیض به عنوان مهمترین انگیزه حضور زنان در دوران قبل از انقلاب بود، تصریح کرد: زنان همواره به دنبال بازیابی هویت انقلابی و رسیدن به دید متعالی نسبت به خود بودند که بعد از انقلاب با تعمیق اندیشه‌ها و تقویت باورها در جامعه حضور پیدا کردند.

دبیر انجمن پزشکان استان قزوین با تاکید بر سخن امام خمینی (ره) ” هیچ شغلی به شرافت مادری نیست” تصریح کرد: شرافت مادر بودن و تکریم ارزش همسری با هجوم فرهنگ غربی ها کمرنگ شده است که باید توجه وِیژه ای به آن شود.

محمدبیگی با تاکید بر اینکه باید حواسمان باشد که شدت حضور زنان در اجتماع متناسب با هویت فردی و حقیقی آنان باشد، افزود: زن موجودی لطیف و ریحانه است بنابراین نباید ساعات طولانی را به امور خارج از خانه اختصاص دهد چرا که بهترین نقش اجتماعی زنان مربی بودن، مادر و همسر بودن است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/ت۱/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار