ایران جانبی

» هدف‌گذاری رسانه‌ها باید در جهت حل مسئله مردم باشد
کد خبر: 206636
تاریخ انتشار: 15 سپتامبر 2020 - 9:10
مدیرعامل خبرگزاری مهر:
شاخص : مدیرعامل خبرگزاری مهر با بیان اینکه رسانه‌ها ابزار حل مسائل مردم و کشور هستند، گفت: وقتی توان رسانه‌ای در استان وجود دارد نباید شاهد باشیم که مسائل ساده‌ای روی زمین باقی بماند و باید در این زمینه بازنگری کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سیزدهمین جلسه از سلسله نشست‌های دفاع همچنان باقیست به همت سازمان بسیج رسانه در سالن جلسات اقشار سپاه استان قزوین با حضور جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

محمد شجاعیان با بیان اینکه رسانه‌ها ابزار حل مسائل مردم و کشور هستند، اظهار کرد: وقتی توان رسانه‌ای در استان وجود دارد نباید شاهد باشیم که مسائل ساده‌ای روی زمین باقی بماند و باید در این زمینه بازنگری کرد.

وی افزود: ما شاهد بودیم که مدل‌های رسانه‌ای مطالبه‌گر در یک بازه زمانی کوتاه به نتیجه رسیدند لذا اجتماع‌های رسانه‌ای می‌توانند در حل مشکلات بزرگ قدم بردارند.

مدیرعامل خبرگزاری مهر ابراز کرد: باید روی مسائلی تمرکز کنیم که حل آن مسئله نیز برای مردم آورده‌ای داشته باشد چراکه اخیرا با جریان افشاگرانه‌ای در کشور مواجه شدیم که آورده‌های قابل شمارشی برای مردم نداشته است.

این مسئول ادامه داد: ما در حوزه حل مسئله و مطالبه‌گری قطعا ضعف‌هایی داریم و تاکنون کار مبنایی انجام نشده است لذا باید محتوای مبنایی برای این موضوع ایجاد شود و بنا داریم یک تضارب آراء ایجاد کنیم.

متاسفانه بیشتر رسانه‌ها فقط رویدادمحور هستند

شجاعیان با بیان اینکه متاسفانه بیشتر رسانه‌ها فقط رویدادمحور هستند، عنوان کرد: معیار ارزیابی مدیران استان‌های ما براساس میزان مطالبه‌گری آن‌ها است؛ اگر هر رسانه‌ای یک هدف گذاری داشته باشد قطعا خروجی قابل توجهی خواهد داشت لذا پیشنهاد می‌کنیم که هر رسانه در استان قزوین یک مسئله‌ای را انتخاب کند.

وی با تاکید براینکه ما مشتاق هستیم که عملکردمان نقد شود، گفت: اکنون سازمان تبلیغات در حوزه اشتغالزایی، فضای مجازی و آسیب‌های اجتماعی حرف‌های خوبی برای گفتن دارد و در این حوزه ماموریت ما مشخص است و برای هر استان
ماموریت جهادگونه قائل هستیم.

مدیرعامل خبرگزاری مهر در رابطه با فعالیت‌ در حوزه ماه محرم تصریح کرد: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا ما امسال بخشی را تحت عنوان “حسینه مهر” راه‌اندازی کردیم به طوری که لیست تمامی هیئات مذهبی رسمی و مطرح کل کشور در خبرگزاری قابل مشاهده است.

این مسئول با بیان اینکه در سامانه بیرق اطلاعات هیئات ثبت شد، عنوان کرد: رسانه‌ای کردن و پوشش حداکثری مجالس خانگی و پوشش مراسم‌های سنتی عزاداری در کل کشور را در دستور کار داشتیم و
عملیات اربعین هم شروع شده و امسال که نمی‌توانیم خیل عظیم زائران اربعین را داشته باشیم نیز وفاق و همدلی ایجاد کنیم.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار