هدف خطبه‌های نماز جمعه تخریب یا حمایت از شخص خاصی نیست/ اسلحه امروز دشمن تزریق ناامیدی و ناتوانی بین ملت ایران است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 156369
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۶ - ۲:۳۲
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه اسلحه امروز دشمن تزریق ناامیدی و ناتوانی بین ملت ایران است، گفت: دشمن امروز با شایعه پراکنی به دنبال تخریب شخصیت‌های برجسته کشور است.

به گزارش شاخص، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار می شود، اظهار کرد: از خدای متعال استمداد می جوییم  لیاقت داشته باشیم همان گونه تقوا پیشه کنیم که از ما خواسته و بتوانیم در زندگی فردی و اجتماعی تقوا را پیاده نماییم.

وی ادامه داد: تلاش کنیم تا رفتارمان با فرزندانمان بر اساس مهر، محبت و تقوا باشد. رفتارمان بر اساس قوانین الهی، محبت، مهربانی، گذشت و تقوا باشد و با زیردستان، بزرگان و همسایگان بر اساس تقوا، لطف و محبت رفتار نماییم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه به تشریح تفاوت های رفتار شیاطین استکباری و دشمنان دین و مردم از اوایل انقلاب تا امروز پرداخت و خاطرنشان کرد: اوایل انقلاب برای اینکه نظام را تغییر دهند به فکر کودتا بودند و هر از گاهی مانند کودتای نوژه، ماجرای طبس و جنگ تحمیلی، علیه نظام و مردم توطئه چینی می کردند.

امام جمعه قزوین افزود: در اوایل انقلاب دشمن در فازهای نظامی متمرکز شده بود و هر چه نیرو، اسلحه و نوکر منطقه ای  و منافقین داخلی داشت را به کار گرفت تا با جنگ سخت، کودتا و امثال آن مردم را از پای در بیاورد و انقلاب را به شکست بکشاند اما کاری از پیش نبرد و با سرافکندگی و سرشکستگی نا امید بازگشت و ملت ما سربلند، پیروز و سرافراز شدند.

وی اضافه کرد: رهبر فرزانه انقلاب فرمودند دشمن تاکنون هر کاری از دستش برآمده علیه ما انجام داده است و اگر کاری نکرده است، در حقیقت قدرت انجام آن را نداشته است و اگر قدرت آن را داشت، هرگز از انجام آن ابایی نداشت.

آیت الله عابدینی عنوان کرد: دشمن از هر سلاحی استفاده کرده است و در جنگ تحمیلی شاهد بودیم که از بمب های شیمیایی نیز استفاده کرد اما جز شکست، خفت، عقب نشینی، یأس و نا امیدی چیزی نصیبشان نشد و این ها بخشی از رفتار اوایل انقلاب دشمنان بود.

خطیب جمعه قزوین با بیان اینکه اسلحه امروز دشمن تزریق ناامیدی و ناتوانی بین ملت ایران است، اظهار کرد: دشمن امروز با شایعه پراکنی به دنبال تخریب شخصیت‌های برجسته کشور است تا اعتماد مردم نسبت به مسئولان کمرنگ شود و امیدمان به کدخداگری امریکا جلب شود.

وی افزود: دشمنان انقلاب و نظام در شرایط فعلی به دنبال اجرای توطئه گری فرعونی برای ملت ایران هستند، اما ما باید همانطور که در جنگ سخت و کودتاهای امریکایی دشمن را مایوس کردیم امروز هم شهامت، آگاهی و بصیرت را از خود نشان دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در دوران دفاع مقدس همه مردم شاهد نوع حمله دشمن به وسیله موشک‌ها، تانک و مسلسل‌های آنها بودند؛ اما امروز در جنگ نرم که دشمن تا منازل ما و در اتاق های ما به وسیله شبکه های اجتماعی و اینترنت نفوذ کرده است باید خطر این حمله نرم را با بصیرت و آگاهی متوجه شویم.

امام جمعه قزوین اذعان کرد: دل سپردن به اجانب هنوز در عده ای که جاهل هستند دیده می شود، اینکه فکر کنیم امریکا در برجام سر ما کلاه گذاشت اما اروپایی ها دیگر این کار را نخواهند کرد، یک حماقت، لجاجت، بی فکری، سیاست نشناسی و به دوست گرفتن دشمن است.

وی گفت: دل سپردن به اجانب به معنای دل کندن از دین؛ بی اعتنایی به عقل و فهم، بی احترامی به تقوا، ضایع کردن عزت و شرف و طغیانگری در مقابل خدای متعال است.

آیت الله عابدینی یادآور شد: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از ما انتظار دارند که در جنگ نرم نیز مانند جنگ سخت مهیا و مجهز باشیم تا طعم تلخ شکست در این عرصه را نیز به دشمنان استکباری بچشانیم.

خطیب جمعه قزوین با اشاره به انتصاب رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور اظهار کرد: حجت‌الاسلام والمسلمین حاج آقای تقوی ۱۷ سال مسئولیت شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور را بر عهده داشتند که به فرمان رهبری این مسئولیت به حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج علی‌اکبری سپرده شد تا با شتاب و نشاط بیشتر و تحولات جدی تر این مجموعه عظیم معنوی مدیریت شود.

وی تصریح کرد: در حال حاضر در حدود ۹۰۰ منطقه‌ی کشور نماز عبادی و سیاسی جمعه برگزار می شود که حرکت عظیم بصیرتی، معنوی و تقوایی به شمار می آید. انتقال مبانی دینی و الهی، قرآن، حدیث، موعظه و نصیحت از رسالت های ائمه جمعه است و مردم نیز در زمان ایراد خطبه ها می باید به خطبه ها توجه و دقت داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به بیاناتی که در نمازجمعه قزوین مطرح می شود، اذعان کرد: گاهی شاهد هستیم عده ای از روی ناآگاهی زمانی که جمله ای در نمازجمعه مطرح می شود، می گویند این جمله در طرفداری یا کوبیدن فلان کس گفته شد؛ در صورتی که در نمازجمعه هدف، تخریب یا حمایت از شخص خاصی نیست.

امام جمعه قزوین افزود: زمانی که ما در خطبه های نمازجمعه اقدام غلط عده ای را در زمین خواری طرح می کنیم این بیان کوبیدن کسی نیست؛ بلکه وظیفه امام جمعه است که این اقدام غلط را مطرح کند.

وی ادامه داد: شرح حال منافق و بیان عاقبت کار نفاق، بیان عاقبت اعتماد به دشمن و تکیه بر اجانب و ذلت پذیری از مسائلی است که باید در نمازجمعه روشنگری شود و غرض ورزی با شخص خاصی نیست و کسانی که برداشت شخصی از این صحبت ها می کنند، رفتارشان پسندیده نیست.

آیت الله عابدینی بیان کرد: امام جمعه وظیفه دارد که آیات الهی با ذکر آدرس آن در قرآن را برای مردم شرح و تفسیر کند و تذکرات لازم را مطرح کند؛ زمانی که ما می گوییم خداوند فرموده نباید به دشمن اعتماد کرد، طبیعتا عده ای که زمان مردم را برای برجام تلف کردند و فرصت ها و سرمایه های علمی را از دست دادند، شرمنده و ناراحت می شوند که این اشکالی ندارد؛ چون ما نمی توانیم آیات الهی را تعطیل کنیم.

این خطیب نمازجمعه گفت: همه ما وظیفه داریم زندگی خود را قرآنی تنظیم کنیم نه اینکه قرآن و دستورات الهی را مطابق خواسته های خود تفسیر و تشریح کنیم؛ هدف از ایراد خطبه های نمازجمعه هم تربیت قرآنی همه ماست.

وی با اشاره به اهمیت فضای مجازی عنوان کرد: خداوند می فرماید: ” فلینظر الانسان الی طعامه” یعنی پس انسان باید به طعامش نظر کند؛ یعنی ما باید به حلال و حرام بودن غذای ظاهری که می خوریم دقت داشته باشیم؛ اما این یک نگاه ظاهری است و ما باید نگاه باطنی نیز به این کلام الهی داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: امام باقر(ع) درباره این کلام الهی فرمودند: “علم و اطلاعاتی که به دست ما می رسد، باید بدانید چه کسی برای شما این اطلاعات و اخبار را  آماده کرده است، امروز دشمن محتواهای غلطی برای ما آماده کرده تا به اهداف مدنظر خود دست پیدا کند.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: امروز سلاح دشمن در میدان جنگ مجازی ارائه اطلاعات، آمار و اخبار اشتباه و محتواهای غیراخلاقی برای ماست، تا جوانان ما را به انحراف بکشاند؛ بنابراین باید مراقب اخبار و اطلاعاتی که در این فضا به دست ما می رسد، باشیم.

وی با اشاره به در پیش بودن میلاد حضرت زینب(س) گفت: ایشان بانوی عزت، عفاف، حریت و آزادگی، صبر، شکیبایی و بنیانگذار پرستاری است، که این ایام را به پرستاران گرامی تبریک عرض می کنیم و ولادت این بانوی عزیز را به همه شیعیان جهان تبریک می گوییم.

آیت‌الله عابدینی بار دیگر حادثه غم بار جانباختن ۳۲ خدمه نفتکش سانچی را تسلیت گفت و افزود: رهبری جانباختگان این حادثه را جانباختگان راه انجام خدمت به کشور دانستند و برای ارواح آن عزیزان غفران و رحمت الهی و برای خانواده های داغ دیده، پاداش، صبر و اجر مسئلت داریم.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار