هدف ما نمایش استعداد و خلاقیت در کل فضای جامعه است/ نمایشگاه کتاب تهران به تمام ایرانیان تعلق دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57743
تاریخ انتشار: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱:۴۱

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد کشور در خصوص هدف اجرای طرح “روز استان‌ها” در نمایشگاه کتاب تهران گفت: هدف ما نمایش استعداد و خلاقیت در کل فضای جامعه است و نمایشگاه کتاب تهران در واقع نمایشگاهی برای حضور تمام فعالان و علاقمندان کشور در حوزه فرهنگ است.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، دکتر سید عباس صالحی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد کشور روز گذشته در نشست «قزوین، شهر مینودری» در بیست‌وهشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شرکت کرد.

صالحی در نشست اصحاب رسانه و مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان قزوین که در مصلای بزرگ تهران برگزار شده بود، گفت: گرچه نمایشگاه بین المللی کتاب هرساله در تهران برگزار می‌شود اما در واقع نمایشگاه کتاب ایران است و ناشران و نویسندگانی از سراسر ایران بزرگ در این رویداد بزرگ فرهنگی حضور دارند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب تهران ریشه در کل سرزمین پرافتخار ایران اسلامی دارد، عنوان کرد: سال گذشته نشست‌هایی با عنوان “نشست استان‌ها” با همت وزارت ارشاد برگزار می‌شد که امسال به “روز استان‌ها” تبدیل شده است.

این مقام مسئول با ابراز خرسندی از آغاز نمایشگاه با عنوان “روز قزوین”، ادامه داد: قزوین استانی کهن و دارای جایگاه قابل توجهی در کشور است و در برهه‌ای از زمان به عنوان پایتخت کشور نامگذاری شده و در صده‌های اخیر نیز پایگاه مناسبی برای بروز هویت ملی و ایرانی ما بوده است.

صالحی با بیان اینکه در زمان برگزاری نمایشگاه بین الملی کتاب تهران، هر روز به نام یک استان نامگذاری شده است، تشریح کرد: قزوین در حوزه‌های مختلف هنر، علم، ادب، اندیشه‌های عقلی چهره‌های برجسته‌ای دارد.

وی با بیان اینکه از سال‌های گذشته تاکنون آوازه دانشمندان ارزشمندی از این استان کهن برخاسته، افزود: شخصیت‌هایی همچون عبید تا اندیشمندان عصر معاصر استان قزوین، از مفاخر برجسته کشور محسوب
می شوند.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد کشور کتب برجا مانده از اندیشمندان، شعرا و دانشمندان را شکل‌دهنده هویت ایرانیان دانست و اظهار کرد: هدف از اجرای طرح ” روز استان‌ها” که اولین روز از نمایشگاه با استان قزوین آغاز شده و در روزهای آتی با استان‌های دیگر ادامه می یابد، نشان دادن ایران در قالب تمام استان‌ها به جهانیان بوده و تصدیق این موضوع که ایران تنها در تهران خلاصه نشده است.

صالحی ادامه داد: هدف ما از اجرای این طرح نشان دادن استعداد و خلاقیت تمام ایرانیان در جای جای این سرزمین پهناور به مردم جهان بوده است.
وی در خاتمه سخنانش خاطر نشان کرد: در سال‌های آینده امیدواریم شاهد پژواک حضور بیش از پیش قزوین در برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب تهران باشیم.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار