هدیه چکناواریان به یک مداح +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 77741
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۴۳
شاخص : لوریس چکناواریان رهبر ارکستر و آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان با حضور در مراسم عزاداران حسینی بوشهر در برنامه اهدای شال به نوحه خوانان شرکت کرد.

به گزارش پایگاه شاخص،همزمان با ایام سوگواری حضرت سید الشهدا (ع) لوریس چکناواریان رهبر ارکستر و آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان که چندی است تصمیم به ساخت و اجرای سمفونی «عاشورا» دارد با حضور در یکی از مراکز برگزاری مراسم سوگواری سنتی امام حسین (ع) شهر بوشهر در برنامه اهدای شال به نوحه‌خوانان شرکت کرد.

هدیه چکناواریان به یک مداح در مراسم عزاداری+عکس

این آهنگساز با حضور در مرکزی که به نام «مرکز سمفونی موسیقی مذهبی بوشهر» شهرت دارد ضمن شرکت در مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله همراه با تعدادی دیگر از هنرمندان از جمله رضا یزدانی، محمد بحرانی، مهتاب کرامتی، مصطفی زمانی، پگاه آهنگرانی در برنامه «اهدای شال به نوحه خوان» نیز حضور پیدا کرد و به صورت نمادین شالی را به یکی از مداحان این ویژه برنامه اهدا کرد.

چکناواریان تصمیم دارد موسیقی منطقه بوشهر را در سمفونی عاشورا به کار ببرد.

هدیه چکناواریان به یک مداح در مراسم عزاداری+عکس

مراسم «اهدای شال» از سنت های مراسم عزاداری مردم بوشهر است که برخی از پیشکسوتان منطقه ضمن تایید کار نوحه خوان و اهدای شال به او، مقداری پول نیز می دهند.

این هنرمندان همچنین در منطقه «ظلم آباد» بوشهر که هر ساله در ایام عزاداری حضرت سید الشهدا میزبان تعدادی از گروه های برجسته سنج و دمام زنی منطقه بوشهر است، حضور یافتند.

محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه مجموعه های «خندوانه» و «کلاه قرمزی و پسرخاله» نیز در بخش های از مراسم حضور یافت و قطعاتی را در ذکر مصیبت امام حسین (ع) اجرا کرد. محسن شریفیان آهنگساز، خواننده و نوازنده موسیقی جنوب کشور نیز در این مراسم حضور داشت.

هدیه چکناواریان به یک مداح در مراسم عزاداری+عکس

سنت حضور تعدادی از هنرمندان صاحب نام عرصه های موسیقی، سینما و تئاتر در برنامه های آیینی ویژه عزاداری سید الشهدا چند سالی است به همت گروه «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان انجام می گیرد.

بسیاری از توریست های کشورهای مختلف نیز هر ساله با حضور در این منطقه از کشورمان که از روایت ها و برنامه های متفاوتی در حوزه عزاداری امام حسین (ع) برخوردار است، استقبال خوبی از این برنامه ها نشان داده اند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: مهر

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار