هرج و مرج قیمت در بازار حبوبات - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119650
تاریخ انتشار: ۲ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۹
شاخص : عضو اتحادیه مواد غذایی گفت: با توجه به تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار است.

به گزارش شاخص نیوز؛ قاسمعلی حسنی عضو اتحادیه مواد غذایی از افزایش قیمت حبوبات در بازار خبر داد و گفت: با توجه به  تامین بخشی از حبوبات مصرفی از طریق واردات، افزایش قیمت دلار بر نرخ کالای داخلی نیز تاثیر گذار بوده است.

وی افزود: قیمت حبوبات داخلی بسته به نوسانات نرخ دلار و کشش پذیری بازار مصرف افزایش می یابد.
حسنی در خصوص دیگر عوامل موثر در افزایش قیمت حبوبات بیان کرد: اتمام فصل برداشت و افزایش مصرف در فصل سرما  از جمله دلایل گرانی انواع حبوبات در بازار به حساب می آید.
وی از افزایش صادرات نخود به پاکستان و عراق خبر داد و افزود: افزایش نرخ دلار همچون مشوق صادراتی برای محصولات داخلی سودآوری بالایی برای صادرکنندگان فراهم آورد و این امر موجب شد تا صادرات رشد پیدا کند.
حسنی نرخ انواع حبوبات پرمصرف را به شرح زیر اعلام کرد و اضافه کرد: نرخ هر کیلوگرم لپه ۷ هزار و ۶۰۰ تومان، نخود ایرانی ۸ هزار و ۳۰۰ تومان، نخود اتیوبی ۸ هزار و ۲۰۰ تومان، لوبیا چشم بلبلی ۶ هزار و ۹۰۰ تومان، لوبیا قرمز۵ هزار و ۹۰۰ تومان، نخود کرمانشاه ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، عدس اعلا ۶ هزار و ۳۰۰ تومان و لیمو امانی ۳۸ هزار تومان است.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار