هرگونه تعرض به کشتی ایرانی منطقه را به آتش خواهدکشاند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58492
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۲۰
سردار جزایری:
شاخص : معاون ستاد کل نیروهای مسلح هشدار داد که هرگونه تعرض به کشتی ایرانی منطقه را به آتش خواهد کشاند.
به گزارش سرویس سیاسی شاخص، “سردار سیدمسعود جزایری” معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت که هر گونه تعرض به کشتی ایرانی باعث شعله ور شدن آتشی در منطقه می شود که سیطره و کنترل بر آن امکان پذیر نخواهد بود.وی افزود: واشنگتن و ریاض باید بدانند که خویشتنداری ایران حدی دارد.

سردار جزایری در این مصاحبه با العالم گفت: امیدوار هستم که کمک‌های بشردوستانه کنونی به دست ملت یمن برسد و این حداقل خواسته بوده و در غیر این صورت اقدامات دیگری را اتخاذ خواهیم کرد که در آینده درباره آن صحبت می‌کنیم.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح ایران اضافه کرد: من به صراحت می گویم که خویشتنداری ایران حد و مرزی دارد و عربستان و سیاستمداران جدید آن و آمریکا و دیگران نیز باید بدانند که به زحمت انداختن جمهوری اسلامی ایران در راستای رساندن کمک‌ها به کشورهای منطقه باعث شعله ور شدن آتشی خواهد شد که قطعا سیطره و کنترل آن از عهده آنها خارج است.

جزایری اقدام عربستان در یمن را مشابه اقدام رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی دانست و از مجامع و سازمان‌های بین المللی و مدعیان حقوق بشر خواست تا از خواب غفلت برخیزند و از ملت‌های جهان خواست تا به ملت یمن در برابر حملاتی که با آن مواجه هستند کمک کند.

طبق آخرین آماری که مؤسسه فریدوم هاوس یمن، بیت الحریه منتشر کرده است از ابتدای تجاوز عربستان به یمن تا دوازده اردیبهشت ماه آمار شهدا، سه‌هزار و ۵۵۳ نفر و تعداد مجروحان شش‌هزار و ۲۷۱ نفر بوده است و البته با توجه به ادامه تجاوزات سعودی‌ها، این آمار همچنان در حال افزایش است.

عربستان سعودی از روز ۶ فروردین (۲۶ مارس) حملاتی را به‌بهانه بازگرداندن مشروعیت به یمن آغاز کرد و این حملات هم اکنون بعد از گذشت بیش از ۵۰ روز همچنان ادامه دارد.

بنابر اعلام عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان قرار است از ساعت ۱۱ شب روز سه‌شنبه (۲۲ اردیبهشت) به‌وقت محلی یمن آتش‌بس انسانی ۵روزه آغاز شود.

عربستان پیش از این نیز در روز سه‌شنبه اول اردیبهشت (۲۱ آوریل) در یمن آتش‌بس اعلام کرده بود ولی بلافاصله حملات خود را با عنوان عملیات بازگرداندن امید به این کشور آغاز کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار