Iranjb.ir

هزینه در حوزه سلامت ضامن نشاط دانش آموزان در آینده است
کد خبر: 100889
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲:۰۱
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش:
شاخص : معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: هزینه در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری در جهت تضمین نشاط و سلامت دانش آموزان در آینده است در غیر این صورت باید هزینه‌های سنگین درمان را متقبل شد.
۸۲۰۴۳۴۵۵-۷۰۶۶۶۳۵۹

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش استانی سفیران سلامت با شرکت ۳۰۰ نفر از دانش آموزان متوسطه استان و با حضور عین‌الله  صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین، سعید اسکویی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اسماعیل  کلهر معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین و جمعی از مسئولین شهری و استانی صبح امروز سه شنبه ( ۷اردیبهشت) در سالن اجتماعات کوثر برگزار شد.

صادقی در ابتدای این همایش با اشاره به لزوم توجه به آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: اجرای برنامه‌های شاد و نشاط آور در حوزه آموزش و پرورش باید به اندازه‌ای باشد که دانش آموزان به دنبال لذت‌های دیگر که با رفتارهای پرخطر همراه است نروند.

وی افزود: هدف از این همایش تقدیر و پاسداشت زحمات یک ساله سفیران سلامت در مدارس است که در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان تلاش کردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۵، ۶ کلید واژه از سوی مدیرکل آموزش و پرورش برای مناطق چهارده‌گانه استان اعلام شده است.

این مسئول اضافه کرد: برنامه‌ریزی، مشارکت، تحول و مدیریت، نظارت، نشاط و نماز جزء این ۶ کلید واژه مهم در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش هستند.

صادقی تشریح کرد: معاونت تربیت‌بدنی و سلامت بیشترین تفاهمنامه‌ها را در حوزه مشارکت با اداره کل محیط زیست، استاندارد، دانشگاه علوم‌ پزشکی، شهرداری قزوین و اداره کل ورزش و جوانان داشته است.

کسب رتبه برتر آموزش و پرورش قزوین در حوزه سلامت کشور

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش استان قزوین با نهایت استفاده از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌ها در حوزه سلامت در مقام نخست از میان ۳۲ استان کشور قرار گرفته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سفیران سلامت نمایندگان دستگاه‌های آموزشی و بهداشتی در مدارس هستند یادآور شد: ارتقاء سلامت دانش آموزان، آموزش به همسالان، نظارت بر کاربوفه‌ها و نظارت بر بهداشت محیط مدرسه از جمله فعالیت‌های آن‌ها است.

این مسئول تاکید کرد: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری تمامی دستگاه‌ها موظف به همکاری با آموزش و پرورش برای تحقق سند تحول بنیادین که نتیجه آن رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه است.

صادقی اذعان داشت: هزینه کردن در حوزه سلامت در واقع سرمایه‌گذاری برای تضمین نشاط و سلامت دانش آموزان در آینده است چراکه اگر در این بخش کم کاری شود باید هزینه‌های سنگین درمان در آینده را متقبل شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار