هزینه در حوزه سلامت ضامن نشاط دانش آموزان در آینده است
کد خبر: 100889
تاریخ انتشار: ۷ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۲:۰۱
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش:
شاخص : معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش گفت: هزینه در حوزه سلامت سرمایه‌گذاری در جهت تضمین نشاط و سلامت دانش آموزان در آینده است در غیر این صورت باید هزینه‌های سنگین درمان را متقبل شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش استانی سفیران سلامت با شرکت ۳۰۰ نفر از دانش آموزان متوسطه استان و با حضور عین‌الله  صادقی معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان قزوین، سعید اسکویی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی و اسماعیل  کلهر معاون فنی مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین و جمعی از مسئولین شهری و استانی صبح امروز سه شنبه ( ۷اردیبهشت) در سالن اجتماعات کوثر برگزار شد.

صادقی در ابتدای این همایش با اشاره به لزوم توجه به آسیب‌های اجتماعی اظهار کرد: اجرای برنامه‌های شاد و نشاط آور در حوزه آموزش و پرورش باید به اندازه‌ای باشد که دانش آموزان به دنبال لذت‌های دیگر که با رفتارهای پرخطر همراه است نروند.

وی افزود: هدف از این همایش تقدیر و پاسداشت زحمات یک ساله سفیران سلامت در مدارس است که در راستای ارتقاء سلامت دانش آموزان تلاش کردند.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: در سال تحصیلی ۹۴-۹۵، ۶ کلید واژه از سوی مدیرکل آموزش و پرورش برای مناطق چهارده‌گانه استان اعلام شده است.

این مسئول اضافه کرد: برنامه‌ریزی، مشارکت، تحول و مدیریت، نظارت، نشاط و نماز جزء این ۶ کلید واژه مهم در بخش‌های مختلف آموزش و پرورش هستند.

صادقی تشریح کرد: معاونت تربیت‌بدنی و سلامت بیشترین تفاهمنامه‌ها را در حوزه مشارکت با اداره کل محیط زیست، استاندارد، دانشگاه علوم‌ پزشکی، شهرداری قزوین و اداره کل ورزش و جوانان داشته است.

کسب رتبه برتر آموزش و پرورش قزوین در حوزه سلامت کشور

وی عنوان کرد: آموزش و پرورش استان قزوین با نهایت استفاده از ظرفیت‌های تمامی دستگاه‌ها در حوزه سلامت در مقام نخست از میان ۳۲ استان کشور قرار گرفته است.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه سفیران سلامت نمایندگان دستگاه‌های آموزشی و بهداشتی در مدارس هستند یادآور شد: ارتقاء سلامت دانش آموزان، آموزش به همسالان، نظارت بر کاربوفه‌ها و نظارت بر بهداشت محیط مدرسه از جمله فعالیت‌های آن‌ها است.

این مسئول تاکید کرد: بنا بر فرموده مقام معظم رهبری تمامی دستگاه‌ها موظف به همکاری با آموزش و پرورش برای تحقق سند تحول بنیادین که نتیجه آن رسیدن دانش آموزان به حیات طیبه است.

صادقی اذعان داشت: هزینه کردن در حوزه سلامت در واقع سرمایه‌گذاری برای تضمین نشاط و سلامت دانش آموزان در آینده است چراکه اگر در این بخش کم کاری شود باید هزینه‌های سنگین درمان در آینده را متقبل شد.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار