ایران جانبی

» هشدار‌ هواشناسی به کشاورزان؛ کاهش ۱.۳ میلی متری بارش نسبت به سال قبل
کد خبر: 208708
تاریخ انتشار: 18 اکتبر 2020 - 3:13
شاخص : مدیر کل شبکه پایش هواشناسی گفت: به پسته کاران جنوب و شرق کشور توصیه می‌شود که از آبیاری سنگین مزارع و باغات اجتناب کنند.

به گزارش شاخص، مسعود حقیقت مدیر کل شبکه پایش هواشناسی کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به اینکه در اغلب نقاط کشور پدیده خاصی نداریم، اظهار کرد: طی چند روز آینده آسمان کل کشور صاف و آفتابی است که با این وجود به کشاورزان توصیه می‌شود که عملیات کشت گندم آبی را در مناطقی که آب کافی در دسترس دارند، انجام دهند.

او افزود: با توجه به شرایط جوی به پسته کاران جنوب و شرق کشور توصیه می‌شود که از آبیاری سنگین باغات و مزارع اجتناب کنند.

حقیقت در توصیه‌ای به عشایر بیان کرد: با وجود شرایط مساعد آب و هوایی، شرایط کوچ برای عشایر و زنبورداران مهیاست.

مدیر کل شبکه پایش هواشناسی با تاکید بر تعجیل در کشت کلزا گفت: کلزاکاران مناطق معتدل هر چه سریع‌تر نسبت به کشت کلزا اقدام کنند تا مشکلی در تولید ایجاد نشود.


بیشتر بخوانید


این مقام مسئول درباره آخرین وضعیت بارش کشور اظهار کرد: بنابر آخرین آمار از ابتدای سال زراعی تاکنون مجموع بارش کشور ۴.۶ میلی متر بوده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل ۵.۹ میلی متر و در دوره بلندمدت ۳.۷ میلی متر بوده که نسبت به متوسط نرمال یک میلی متر افزایش و نسبت به سال قبل ۱.۳ میلی متر کاهش بارندگی داریم.

حقیقت در پایان با اشاره به اینکه تا یک ماه آینده با کاهش بارندگی در کشور مواجه خواهیم شد، تصریح کرد: مدل‌های اقلیمی نشان می‌دهد که بارش در فصل پاییز کمتر از نرمال خواهد بود.

انتهای پیام/1100

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار