هشدار نیروی دریایی ارتش به ناو ائتلاف در خلیج‌ فارس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 98514
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۶
فرمانده کل ارتش خبر داد:
شاخص : بندرعباس - فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران از هشدار نیروی دریایی ارتش به ناو یکی از کشورهای عضو ائتلاف در خلیج فارس خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز ، سرلشگر عطاءالله صالحی پیش ازظهر شنبه در مراسم استقبال از سی و هشتمین ناو گروه اعزامی به خلیج عدن و تنگه باب المندب که در بندرعباس پهلوگیری کرد، با بیان اینکه دانشجویان نیروی دریایی ارتش در دوران دانشجویی عملیات های راهبردی را همزمان آموزش می بینند و در عملیات های برون مرزی حضور دارند، بیان داشت: نیروی دریایی ارتش یک نیروی راهبردی است از این رو دانشجویان هم موظف هستند دوران تحصیل در ماموریت های برون مرزی نیروی دریایی حضور یابند و از نزدیک راهبردهای نظامی را آموزش ببینند.

سرلشکرصالحی با تاکید بر استمرار حضور نیروی دریایی در آبهای آزاد و بین المللی، گفت: حضور در آبهای بین المللی سیادت و حراست از مرزهای آبی جمهوری اسلامی ایران است. حضور ایران در کنار سایر ارتش های جهان در آبهای بین المللی و ماموریت های محوله نشان از قدرت نظامی و دفاعی جمهوری اسلامی ایران دارد.

به گفته فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، ایران طی سالهای اخیر با پیام صلح و دوستی در آبهای بین المللی حضور یافته و برتری و آقایی جمهوری اسلامی ایران را در راستای افزایش توان بازدارندگی نشان داده است.

وی با تاکید بر اینکه ناوگروه های نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های آزاد، بدون اتکا به کشورهای ساحلی به ماموریت اعزام می شوند، ابراز داشت: ناوهای متجاوز بین المللی و فرامنطقه ای با حمایت و اتکا به کشورهای حوزه جنوبی خلیج فارس وارد خلیج فارس می شوند.

سرلشکر صالحی گفت: امروز شاهد این هستیم که ناوگروه‌های نیروی راهبردی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بیش از ۷ هزار مایل دریایی را با صلابت پشت سرگذاشته و منافع ملی کشور در آب‌های آزاد حفظ کرده اند.

وی در مورد تهدید یک ناو عربی به نفتکش جمهوری اسلامی برای بازدید بیان داشت: یکی از ناوهای کشورهای عربی که جزو ائتلاف قرار دارد یک نفت کش‌ ایران را تهدید به بازدید کرده بود ولی زمانیکه از حضور ناوگروه نیروی دریایی ارتش در منطقه مطلع شد منطقه را ترک کرد.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه سیادت دریایی به معنای آقایی در دریاها بدون خوی تجاوزگری است افزود: قدرت و صلابت در نیرو بدون تجاوز و برای حفظ منافع وجود دارد و اگر چنانچه مورد هر نوع تهدید و تجاوزی قرار گیرد محکم ترین و سخت ترین پاسخ ها را به تجاوزگر می دهد.

منبع: خبرگزاری مهر 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 •  مسابقات اسلالوم و نمایش خودروهای کلاسیک در قزوین
 • «قانوناً» و «شرعاً» بنده را قانع کنند که در هفت‌سنگان زمین‌خواری صورت نگرفته است!/ باید در مقابل زیاده‌خواهان و سوء استفاده کنندگان از جایگاه‌های شغلی ایستاد
 • معدوم سازی ۱۰۰ کیلو ماهی فاسد در شهرستان البرز
 • استقرار هوای سرد تا روز دوشنبه/ ارتفاعات استان بارانی می‌شود
 • استعفای سعد حریری تحت فشار سیاسی عربستان انجام شد/ حزب‌الله آرامش را بر لبنان حاکم کرده است
 • ۴۴ اخطاریه به واحدهای آلاینده شهرستان بوئین زهرا صادر شد
 • کمک سه و نیم میلیارد تومانی قزوینی‌ها به زلزله زدگان کرمانشاه
 • معرفی برترین‌های رقابت‌های چندجانبه اسلالوم/ پیروزی بسکتبالیست‌های قزوین برابر نماینده قم
 • سپاه استان قزوین از استان‌های پیشتاز در خدمات‌رسانی به مناطق زلزله‌زده بود
 • افزایش قیمت نان از دوشنبه اجرایی می‌شود
 • آغاز بارش برف در گردنه‌های استان/ ۲ گردنه برفگیر مسدود شد
 • انتخاب رشته تکمیل ظرفیت آزمون سراسری۹۶ از امروز آغاز می شود
 • آخرین اخبار