هفتمین سمپوزیوم هوش مصنوعی و رباتیک برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55529
تاریخ انتشار: ۲۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۱:۰۴
در دانشگاه آزاد قزوین
شاخص : هفتمين سمپوزيوم و پنجمين کنفرانس هوش مصنوعي و رباتيک در دانشگاه آزاد اسلامي قزوين برگزار شد.

به گزارش سرویس دانشگاهی شاخص، مهدی سجودی با اشاره به آغاز به‌کار هفتمین سمپوزیوم و پنجمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک در دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، اظهار کرد: این سمپوزیوم با محورهای هوش مصنوعی، نرم افزار و سخت افزار ربات، پردازش داده های سنسورها و کنترل، ارتباط انسان و ربات، سیستم های چند عاملی و چند رباتی و کاربرد رباتیک برگزار شد.

دبیر اجرایی سمپوزیوم عنوان کرد: خصوصیت تجربی و تعاملی ربوکاپ و ارتباط نزدیک آن با هوش مصنوعی و رباتیک، موقعیتی را با پتانسیل بالا برای ارائه، یادگیری و ارزیابی اندیشه‌ها و روش‌های جدید فراهم کرده است.

این مسئول تاکید کرد: این کنفرانس موقعیت مناسبی را برای معرفی، بحث وتبادل نظردر مورد یافته‌های جدید علمی در موضوعاتی از جمله رباتیک، هوش مصنوعی، ربات‌های فوتبالیست، ربات‌های امدادگر، ربات‌های خانگی و ربات‌های دانش‌آموزی در ربوکاپ فراهم می‌کند.

سجودی یادآور شد: اهمیت سرمایه‌گذاری این کنفرانس با توجه به ماهیت میان رشته‌ای و ارتباطات نزدیک زمینه‌های علمی با همدیگر و کاربرد آن ها در طیف وسیعی از زمینه‌های تکنولوژی است که به کارگیری آن ها را در آینده‌ای نه چندان دور اجتناب ناپذیر می‌کند.

۶۳ مقاله فارسی و ۶۶ مقاله انگلیس به این سمپوزیوم ارسال شده است.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار