هفتمین کنفرانس هوش مصنوعی و نهمین سمپوزیوم بین المللی رباتیک برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 132431
تاریخ انتشار: ۲۱ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۴
به میزبانی دانشگاه آزاد قزوین؛
شاخص : هفتمین کنفرانس هوش مصنوعی و نهمین سمپوزیوم بین المللی رباتیک به میزبانی دانشگاه آزاد قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، مرتضی موسی‌خانی با اشاره به برگزاری هفتمین کنفرانس هوش مصنوعی و نهمین سمپوزیوم بین المللی رباتیک، اظهار کرد: نسل چهارم صنعت با محوریت علوم سایبری، رباتیک و هوش مصنوعی شکل گرفته است که صنعت با این سه محور می‌تواند رقابت کند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی قزوین هدف از برگزاری این کنفرانس را معرفی یافته‌های تازه در علم رباتیک دانست و افزود: نهمین سمپوزیوم و هفتمین کنفرانس هوش مصنوعی و رباتیک از برنامه های جنبی دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران است.

وی با اشاره به اینکه محوریت آینده هوش مصنوعی است، گفت: باید در این حوزه خلاقیت‌ها را به نوآوری تبدیل کرد و کارآفرینی دیجیتال ایجاد کنیم.

نوروزی دبیر اجرایی سمپوزیوم هم تصریح کرد: این سمپوزیوم در بخش های هوش مصنوعی، نرم افزار و سخت افزار ربات، پردازش داده‌های سنسورها و کنترل، ارتباط انسان و ربات، طراحی مکانیکی و مکانیزم ها، سیستم های چند عاملی و چند رباتی و کاربرد رباتیک برگزار شد.

وی خاطرنشان کرد : ۱۱۰ مقاله به دبیرخانه سمپوزیوم ارسال شد که ۵۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت که ۳۶ مقاله به شکل شفاهی و ۱۴ مقاله هم به صورت پوستر ارائه شده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۳/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار