هفت ماه حبس محکومیت برای جاعل نشان استاندارد در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59234
تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۰
مدیرکل استاندارد استان خبر داد
شاخص : مدیرکل استاندارد استان قزوین از محکوم شدن جاعل نشان استاندارد در استان به هفت ماه حبس خبر داد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، محمودرضا طاهری از محکوم شدن جاعل نشان استاندارد در استان به هفت ماه حبس و یک سال منع فعالیت خبر داد و اظهار کرد: این حکم قضایی توسط شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی بوئین زهرا به دنبال شکایت این اداره کل از یک واحد تولیدی که به جعل نشان استاندارد بر روی فرآورده روغن موتور اقدام کرده بود، برای مدیرعامل واحد متخلف صادر شد.

مدیرکل استاندارد استان قزوین با بیان اینکه در راستای حفظ سلامت و ایمنی جامعه نظارت بر فرآورده‌های مشمول استاندارد صورت می‌گیرد، تاکید کرد: واحدهای تولیدی قبل از آغاز فعالیت خود اقدامات لازم را برای دریافت پروانه استاندارد انجام دهند.

این مسئول هشدار داد: هرگونه جعل استاندارد براساس قانون جرم محسوب شده و محکومیت‌های قضایی را به دنبال دارد و کارشناسان این اداره کل به منظور حفظ حقوق مصرف کننده در صورت مشاهده موارد خلاف قانون و مقررات استاندارد ، موارد را تشکیل پرونده کرده و به مراجع قانونی ارسال می‌کنند.

طاهری با بیان اینکه استفاده از علامت استاندارد در زمان ابطال و تعلیق بر روی کالاهای مربوطه جرم محسوب می‌شود، تصریح کرد: در زمان ابطال و تعلیق پروانه استاندارد، نظارت کارشناسان استاندارد بر واحدهای تولیدی افزایش می یابد تا از وقوع تخلفات احتمالی جلوگیری شود.

براساس آخرین آمار ۶۷۲ واحد تولیدی در استان قزوین تحت پوشش علامت نشان ملی استاندارد اجباری قرار دارند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار