هلال احمر: از زنده‌یافتن مفقودان ایرانی ناامید شده‌ایم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 74004
تاریخ انتشار: ۹ مهر ۱۳۹۴ - ۷:۴۶
شاخص : رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر با اعلام این‌که تحقیق و تفحص در داخل سردخانه مرکزی مکه از روز سه شنبه متوقف شده است گفت: این مرکز از یافتن مجروحان مجهول‌الهویه در بیمارستان‌های سعودی کاملاَ ناامید شده است.

به گزارش پایگاه  شاخص ،سیدعلی مرعشی با تشریح آخرین وضع شناسایی زائران جان‌باخته و مفقودشده ایرانی در فاجعه منا افزود: متاسفانه عربستان از روزسه‌شنبه تا کنون اجازه نداده است گروه های ایران وارد سردخانه معیصم در مکه شوند، به همین علت شناسایی جدیدی صورت نگرفته است.

وی افزود: از دیروز رایزنی‌های جدیدی آغاز شده است تا بتوانیم شناسایی اجساد فاجعه منا را سرعت ببخشیم.

دکتر مرعشی سپس با بیان این‌که در دو روز گذشته بیمارستان‌های طائف، جده و مکه که احتمال می‌رفت مجروحان مجهول‌الهویه ایرانی به آنجا منتقل شده باشند، کامل جستجو شده و متاسفانه حتی یک فرد مشکوک به ایرانی بودن را پیدا نکردیم افزود: از یافتن مجروحان مجهول‌الهویه و مفقودالاثر ایرانی به طور کامل نا امید شده‌ایم.

وی درباره آخرین وضعیت بیماران و مجروحان ایرانی گفت: درحال حاضر ۱۱ مجروح ایرانی در بیمارستان مکه، یک زائر در بیمارستان جده و دو مجروح ایرانی دیگر در بیمارستان طائف تحت درمان هستند و دیروز هم شش مجروح با دو پرواز به کشور منتقل شدند.

به گفته‌رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر ، یازده بیمار ایرانی هم اکنون زیر دستگاه تنفس مصنوعی بیمارستان مکه قرار دارند که هفت تن از آنها جزو مجروحان فاجعه منا هستند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: پایگاه اینترنتی حج و زیارت

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار