همایش آینده‌نگری تمدن نوین اسلامی در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 86834
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۴ - ۹:۲۰
با حضور مسئولان استاني؛
شاخص : همايش آينده نگري تمدن نوين اسلامي با حضور مسئولان استاني، اساتيد و دانشجويان در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوين برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، همزمان با نخستین روز از هفته علمی تمدن نوین اسلامی با حضور مسئولان استانی، اساتید و دانشجویان همایش آینده نگری تمدن نوین اسلامی در سالن اجتماعات دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین برگزار شد.

حاکم قاسمی رئیس مرکز پژوهشی آینده پژوهی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) قزوین در این همایش بیان کرد: برگزاری هفته علمی تمدن نوین اسلامی برنامه‌ای است که با مشارکت دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی مختلف در سراسر کشور برگزار می‌شود.

این مسئول هدف از برگزاری این همایش را معرفی تمدن نوین اسلامی برای مقابله با اسلام هراسی و تخریب تمدن اسلامی عنوان کرد.

قاسمی ترویج دانش و روش‌های آینده پژوهی در بررسی‌های تمدنی به ویژه شکل دادن آینده تمدنی را از دیگر اهداف دانست، و گفت: مطالعه آینده پژوهی و مسلح شدن به ابزارها و روش‌های آن اهمیت بالایی دارد.

وی یادآور شد: از ۸۰ مقاله رسیده به دبیر خانه همایش آینده نگری تمدن نوین اسلامی۸ مقاله برای شرکت کنندگان ارائه خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان هم در این همایش با اشاره به آیاتی از قرآن کریم شاخصه انسان ایده آل و جامعه متمدن را حیات طیبه دانست و افزود: آینده حرکت مسلمانان بر اساس آموزه های پیامبران و قرآن کریم مشخص شده است.

نخستین هفته علمی تمدن نوین اسلامی، از ۳۰ آذرتا ۷ دی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار