همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 76335
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
با حضور مادران و کودکان قزوینی؛
شاخص : همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم با حضور جمع زیادی از مادران و کودکان قزوینی برگزار شد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، همزمان با سراسر کشور همایش شیرخوارگان حسینی در اولین جمعه ماه محرم مصادف با روز علی اصغر (ع) با حضور جمع زیادی از مادران و کودکان قزوینی در ۱۰۰ مکان مذهبی استان قزوین برگزار شد.

در این آیین معنوی که با هدف تکریم کوچکترین شهید کربلا به عنوان بزرگترین سند مظلومیت اهل بیت امام حسین (ع) برگزار شد، مادران با حضور در این مراسم نوزادان‌شان را با لباس سبز (به عنوان نماد پرچم علوی) و با پیشانی‌بند یا صاحب‌الزمان(عج) نذر قیام صاحب‌الزمان کرده و فرزندان خود را با فرهنگ مهدوی بزرگ می‌کنند.

جچت الاسلام محی‌الدین قوامین دیروز در مراسم شیرخوارگان حسینی که در امامزاده حسین(ع) قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امروز مادران قزوینی فرزندان خود را در جایگاه مقدسی برای بیعت با سیدالشهدا آماده کرده اند.

این کارشناس مذهبی با بیان اینکه امام حسین(ع) از خون فرزند خود گذشت تا اسلام باقی بماند، تصریح کرد: ما باید قیام سید الشهدا را سرمشق زندگی خود قرار دهیم.

قوامین بر نقش مادران در تربیت فرزندان جامعه تاکید کرد و افزود: با الگو قرار دادن حضرت رباب، در تربیت فرزندان خود بکوشید و آنان را نذر حضرت علی اصغر و سرباز امام زمان(عج) کنید.

وی همچنین در ادامه با اشاره به جنایت های چند روز اخیر در منا،این جنایت ها را از سوی آمریکا، اسرائیل و آل سعود دانست و آن را محکوم کرد.

انتهای پیام/۱۵۰۰/ت۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار